03:06 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Vezi ce locuri au ocupat scrimerii constănţeni la Naţionale

26 Nov, 2012 13:50 1958 Marime text

scrima11.jpgCel mai bun loc pe care s-au clasat scrimerii constănţeni la Campionatul Naţional de cadeţi, la spadă, de la Craiova, a fost la echipe, unde Clubul Sportiv Şcolar nr. 1 Constanţa (antrenori, Ion Niţulescu şi Monica Marinescu) a fost al patrulea. Din formaţie au făcut parte George Drobot, Florian Florea, Constantin Drăgoi şi Dan Zelenschi. La individual, Florea s-a clasat pe 11. De la Clubul Sportiv Farul (antrenoare, Mihaela Ion), Gleb Nistor a ocupat locul 13, iar echipa, din care au mai făcut parte Nicolae Drăgoi şi Andrei Dogaru, s-a situat pe poziţia a opta. Înaintea Naţionalelor însă, Gleb Nistor a câştigat concursul individual Cupa Bucureşti, întrecere la care Nicolae Drăgoi a prins şi al podiumul, fiind al treilea.

Sursa foto: Asociaţia Judeţeană de Scrimă