Vezi rezultatele Concursului de Matematică Viceamiral Vasile Urseanu
Vezi rezultatele Concursului de Matematică Viceamiral Vasile UrseanuConcursul de Matematică Viceamiral Vasile Urseanu, ediţia a XX-a, și-a desemnat câștigătorii. Liga Navală, organizatorul concursului, îi invită pe câştigători ( premiile I, II, III şi menţiuni) la Festivitatea de Premiere care va avea loc la Muzeul Marinei Militare Constanţa, mâine, ora 9.
LOCUL |
NUME/PRENUME |
ŞCOALA |
PUNCTAJUL |
I |
CĂLINESCU G. VALENTIN |
ŞC. GIM. REMUS OPREANU |
96 |
II |
BELU MELANIA ANDREEA |
LICEUL TEORETIC TRAIAN |
92 |
III |
RĂDUŢ MIRUNA |
COLEGIUL NAŢIONAL MIRCEA CEL BĂTRÂN |
91 |
M1 |
GHIŢĂ ANDREEA CRISTINA |
LICEUL TEORETIC OVIDIUS |
90 |
M2 |
CATANĂ DIANA ANDREEA |
COLEGIUL NAŢIONAL MIRCEA CEL BĂTRÂN |
81 |
M3 |
MORARIU AGNES |
LICEUL TEORETIC OVIDIUS |
80 |
M4 |
ALEXA CĂTĂLINA TEREZA |
LICEUL TEORETIC OVIDIUS |
78 |
M5 |
MATEI OANA |
SC. GIM. NICOLAE TONITZA |
77 |
M6 |
VÎNĂ NICOLETA |
LICEUL TEORETIC DECEBAL |
76 |
M7 |
PĂTRĂHĂU IRINA |
LICEUL TEORETIC TRAIAN |
68 |
11 |
ZELENSCHI DANIEL |
ŞC. GIM. NR.24 |
67 |
12 |
STOIAN DALIA |
ŞC. GIM . NR. 24 |
66 |
13 |
ŢONA MARINA |
C.N.M.B |
65 |
14 |
CHELARU NONA ALEXANDRA |
ŞC. GIM. G. ENESCU |
64 |
15 |
BURLĂCIUC MIHAI |
SC. GIM. T. ARGHEZI |
64 |
16 |
LICIU DAYANA |
LIC. TRAIAN |
63 |
17 |
ENACHE MARIA |
ŞC.GIM. T.ARGHEZI |
61 |
18 |
HARIGA ANDEEA BEATRICE |
LIC.OVIDIUS |
61 |
19 |
URSACHE DANIELA |
ŞC.GIM. R.OPREANU |
60 |
20 |
DOBRIN GEORGE COSTIN |
CNMB |
60 |
21 |
BADEA MARIA ALEXANDRA |
LIC.OVIDIUS |
60 |
22 |
BURTOIU BIANCA |
LIC. TRAIAN |
60 |
23 |
CĂLUGĂRU GH. MIHNEA |
ŞC.GIM. NR. 24 |
58 |
24 |
LEPĂDATU TIBERIU ANDREI |
CNMB |
57 |
25 |
NADOLU V. ADELINA |
LIC.TRAIAN |
54 |
26 |
BABII A LARISA CLAUDIA |
LIC. DECEBAL |
53 |
27 |
SUCIU GH. TUDOR |
CNMB |
53 |
28 |
POPA ANA CĂTĂLINA |
LIC. OVIDIUS |
53 |
29 |
VÎLCEANU D. IRINA MARIA |
ŞC.GIM. L. GRIGORESCU |
52 |
30 |
RAHĂU P. TEODOR |
ŞC.GIM. NR. 12 |
52 |
31 |
COJOCARU RĂZVAN |
ŞC. GIM. NR. 12 |
51 |
32 |
TOMESCU M. IRINA CRISTIANA |
CNMB |
50 |
33 |
NEDELCU I. ALEXANDRA |
ŞC.GIM. T. ARGHEZI |
50 |
34 |
NEAGU E. CRISTIAN |
ŞC.GIM.NR.12 |
48 |
35 |
MUNTEANU CÎJU C. DORIN |
ŞC.GIM. L. GRIGORESCU |
46 |
36 |
MANGU M. ANA MARIA |
LPS. N .ROTARU |
46 |
37 |
CÎNCIU C. ŞTEFAN |
CNMB |
45 |
38 |
MIERLUŞ N. SORIN |
CNMB |
45 |
39 |
SIMION S. SILVIA IOANA |
ŞC.GIM. T. ARGHEZI |
42 |
40 |
CORICI M. ANDREEA |
LIC. TRAIAN |
42 |
41 |
URSU A. ALEXANDRA |
SC. NR. 39 |
40 |
42 |
BOJNIGEANU M. ANDREEA |
ŞC.GIM. L. GRIGORESCU |
39 |
43 |
EREMIA N. ANDREI |
LPS. N. ROTARU |
38 |
44 |
ANDREIEV M. VASILE |
ŞC.GIM. GIM. LUMINA |
37 |
45 |
CORBOŞ N IONELA |
ŞC.GIM. GIM . LUMINA |
36 |
46 |
PANCHICI ALEXANDRA |
LIC. TRAIAN |
35 |
47 |
IANUŞ CĂTĂLINA |
SC.NR.12 |
35 |
48 |
MITRAN I ANDREEA |
ŞC.GIM. G. ENESCU |
34 |
49 |
PRĂJIŞTEANU PATRICIA |
SC.NR.12 |
34 |
50 |
TULEA G. BIANCA |
LIC. NEGRU VODA |
33 |
51 |
CARAIS ILINSCHI MIHAELA |
GR. SC. CUMPĂNA |
33 |
52 |
CIOCAN ANDREI |
ŞC.GIM. L. GRIGORESCU |
33 |
53 |
BRAN E. ANDREEA |
SC. T. ARGHEZI |
33 |
54 |
DOICESCU DAVID |
LIC. TRAIAN |
30 |
55 |
SPIRIDON GABRIELA |
LIC. NEGRU VODA |
30 |
56 |
SAVA MIHAI |
ŞC.GIM. NR. 24 |
30 |
57 |
HUŢANU ALEXANDRA |
GR. SC. CUMPĂNA |
30 |
58 |
PÎSLARU GEORGIANA |
ŞC.GIM. LUMINA |
28 |
59 |
ISAC COSMIN |
ŞC.GIM DR. ANGELESCU |
28 |
60 |
CÂRSTIAN Ş. ROXANA |
ŞC.GIM. G. ENESCU |
28 |
61 |
SÎRGHE SORIN |
ŞC.GIM. T. ARGHEZI |
28 |
62 |
POPOVICI ANDREEA |
ŞC.GIM. G. ENESCU |
27 |
63 |
BOGDAN TIBERIU |
ŞC.GIM. OITUZ |
26 |
64 |
ZAPOROJAN BIANCA |
LIC. NEGRU VODA |
26 |
65 |
CONSTANTIN IZABELA IOANA |
GR.SC.CUMPĂNA |
25 |
66 |
COSTEA DANIEL |
LIC. DECEBAL |
25 |
67 |
ERIT G. ERSAN |
ŞC.GIM. C. ANGELESCU |
25 |
68 |
PREDA ANDREI |
SC.NR.24 |
25 |
69 |
NAE ALINA |
GR.SC.CUMPĂNA |
24 |
70 |
COMAN MADLENE |
ŞC.GIM. T. ARGHEZI |
23 |
71 |
RUCEA MONICA |
LIC. DECEBAL |
22 |
72 |
GĂNESCU ANDREI |
ŞC.GIM.C. ANGELESCU |
22 |
73 |
ILIOIU ALEXANDRU |
ŞC.GIM.NR.24 |
21 |
74 |
POPA GABRIELA |
LIC.DECEBAL |
21 |
75 |
FLORESCU IRINA |
LIC. BĂNEASA |
20 |
76 |
GHEORGHE COSMINA |
LIC.BĂNEASA |
20 |
77 |
ŞANDRU ALEXANDRU |
LIC.BĂNEASA |
20 |
78 |
DUMITRU MĂLINA |
LIC.BĂNEASA |
19 |
79 |
TUDORAŞCU ALEXANDRA |
LIC. NEGRU VODA |
19 |
80 |
CHELAI INGE |
GR.SC.CUMPĂNA |
18 |
81 |
BÎRSAN GEORGIANA |
ŞC.GIM.T ARGHEZI |
17 |
82 |
NURMAMBET ELIF |
GR.SC.CUMPĂNA |
17 |
83 |
GÎRLEANU LUCIANA |
LIC. NEGRU VODĂ |
17 |
84 |
OPREA GEORGIANA |
LPS.N.ROTARU |
17 |
85 |
SULIMAN CRISTINA |
ŞC.GIM. T. ARGHEZI |
16 |
86 |
MAZILU RALUCA |
ŞC.GIM. NR. 7.R.OPREANU |
16 |
87 |
LUNGAN ALEXANDRA |
ŞC.GIM. NR. 7 R.OPREANU |
16 |
88 |
PRASTIC MARINA |
ŞC.GIM.NR.24 |
15 |
89 |
BĂLUŢĂ CLAUDIU |
CN.REGINA MARIA |
15 |
90 |
IONESCU BOGDAN |
ŞC.GIM. G. ENESCU |
15 |
91 |
DRĂGUŞIN ADINA |
ŞC.GIM.CUMPĂNA |
14 |
92 |
LAZĂR ALEXANDRA |
LIC. NEGRU VODĂ |
13 |
93 |
IACOB MARIUS ANDREI |
LIC. BĂNEASA |
12 |
94 |
GAVRA DRAGOŞ EUGEN |
LIC. DECEBAL |
12 |
95 |
STAVĂR SERGIU |
ŞC.GIM. T. ARGHEZI |
12 |
96 |
CRAUCIUC ANDREEA |
LIC. NEGRU VODĂ |
11 |
97 |
PASTRAMĂ NICOLETA |
LIC. NEGRU VODĂ |
11 |
98 |
ŞTEFAN EMANUEL |
ŞC.GIM. C. ANGELESCU |
11 |
99 |
GAVRILUŢĂ SEBASTIAN |
LPS. N. ROTARU |
11 |
100 |
STROE DIANA |
CNME |
10 |
101 |
SANDRU ANDRA |
LPS.N.ROTARU |
10 |
102 |
GAVRILĂ IUSTIN |
10 |
|
103 |
ZAMFIRACHE MARIUS |
LIC. NEGRU VODĂ |
10 |
104 |
POHOAŢĂ DIANA FLORENTINA |
LIC. NEGRU VODĂ |
10 |
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp