18:24 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Tibor Selymeş spune că Săgeata e în grafic „S-ar discuta cu un antrenor? Nu mă interesează. Să vină altul, care-i problema?”

26 Oct, 2013 00:00 1464 Marime text
Săgeata Năvodari joacă în etapa a 12-a a Ligii 1 cu Oţelul Galaţi, echipă pe care o întâlneşte la Constanţa, pe stadionul „Farul”, luni, 28 octombrie, de la ora 20.30. „O partidă foarte, foarte grea. Se întâlnesc două echipe care au nevoie de puncte. Ne trebuie victoria în acest meci şi suntem capabili să o obţinem. Oţelul este o echipă bună, care cred că joacă împreună de mai bine de cinci ani. Acesta este atuul lor. În schimb, noi venim cu atitudine, cu tinereţe şi cu dorinţa de a câştiga. Dacă pierdem însă, pot pleca şi eu, nu se ştie niciodată. Ultimatumul care mi s-ar fi dat? N-am discutat nimic cu managerul Aurelian Băbuţan, din conducere eu numai cu el discut. E adevărat că presiune există mereu, şi la primul meci. Jucăm în România. Dacă am fi evoluat în Belgia sau în Olanda şi eram la cinci - şase puncte de obiectiv, nu aveam niciun fel de presiune. În România, şi după un meci pierdut ai presiune, darămite după două. Cu Pandurii am jucat sub orice critică, nu intră în discuţie, dar în a doua repriză a meciului de la Ploieşti am fost 30 - 35 de minute peste Petrolul, care e o echipă senzaţională. Nu mă interesează că s-ar discuta cu un alt antrenor. Să vină altul, care-i problema? Eu zic însă că ne-am făcut datoria până acum şi deocamdată suntem în grafic. Dacă vom bate şi Oţelul, vom fi extraordinar de bine”, a declarat antrenorul principal al Săgeţii, Tibor Selymeş. „Ne aşteptă un meci foarte greu. În afară de partida cu Pandurii, o echipă mult mai matură decât noi, pe toţi adversarii cu care am jucat acasă i-am dominat. Şi luni seară vom fi foarte concentraţi, pentru că avem nevoie de trei puncte. Sunt sigur că vom câştiga. Am pregătit bine partida şi sperăm să facem un joc bun”, a spus şi mijlocaşul năvodărean Florin Achim.