Pentru perioada Paştelui
informaţii utile, tradiţii, program magazine
11:06 17 08 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Rezultatele galei Urban Legend de la Mamaia

ro

29 May, 2017 01:39 1756 Marime text
Meciurile din gala Urban Legend, desfășurată la Scoica Land Mamaia, s-au încheiat astfel:
 
Undercard K-1 

categ. -60 kg - Cornel Costea (CS Năvodari Kempo K-1; antrenor, Marcel Jipeanu) - Sebastian Dinu - victorie Dinu prin abandon în repriza a 3-a
 
categ. -65 kg - Ștefan Ilașcu (Tai-Chi-Do-Ryu Constanța; antrenor, Marcel Ilașcu) - Leonard Mihai Ion (Jodan Kickboxing Constanța; antrenor, Dan Muscalu) - victorie Ilașcu la puncte
 
categ. +95 kg - Albert Potoceanu (CS Năvodari Kempo K-1; antrenor, Marcel Jipeanu) - Armand Nicolae  victorie Potoceanu la puncte
 
categ. 70 kg - Denis Derviș (Tai-Chi-Do-Ryu Constanța; antrenor, Marcel Ilașcu) - Marian Simion (Atomic Fighter Cernavodă; antrenor, George Cadiu) - victorie Derviș prin KO în repriza a 3-a
 
categ. +95 kg - Mihai Ștefan - Robert Hodea - victorie Ștefan la puncte
 
categ. -80 kg - Răzvan Bivolaru - Silviu Dima - victorie Bivolaru prin abandon în repriza a 2-a
 
categ. 90 kg: Raul Manoilă (Tai-Chi-Do-Ryu Constanța; antrenor Marcel Ilașcu) - Alexandru Drăgan (Max Fitt Năvodari; antrenor, Nicolae Ababei) - victorie Manoilă prin abandon
 
Maincard
 
K-1 
 
categ. -70 kg: Alex Voicu - Ștefan Marcu (Urban Legend Fighting Academy Constanța, antrenor Serhan Iaia) - victorie Voicu la puncte
 
categ. -67 kg - Adrian Sandu - Liviu Iancu (Kickbox Ursoi Constanța; antrenat de colectivul asociaţiei sportive) - victorie Iancu prin abandon în repriza a 2-a
 
categ. 75 kg - Vlad Ionuţ Trucă (Max Fitt Năvodari; antrenor, Nicolae Ababei)  - Costin Dinu - victorie Dinu prin abandon în repriza 1
 
categ. 82 kg - Sergiu Diaconu - Robert Isop (Team Marian Rusu) - victorie Diaconu prin abandon în repriza a 2-a
 
MMA 
 
categ. 70 kg - Aurel Răsteanu - Daniel Nicola - victorie Răsteanu 
 
categ. 65 kg - Gabriel Mănucă - Alexandru Nichiforov - victorie Mănucă 
 
K-1 
 
categ. 82 kg - Daniel Bengulescu - Răzvan Popiea (Oyama Karate Constanța; antrenor, Marius Burlacu) - victorie Popiea prin abandon în repriza întâi
 
categ. +95 kg - Ionuț Iancu - Octavian Scoruș (Urban Legend Fighting Academy Constanța, antrenor Serhan Iaia) - victorie Iancu la puncte 
 
categ. +95 kg - Cătălin Oprea - Vali Chirea (Urban Legend Fighting Academy Constanța; antrenor, Serhan Iaia) - victorie Oprea prin abandon în repriza a 3-a
 
categ. -67 kg - Marian Șerban - Cezar Andrieș (CS Năvodari Kempo K-1; antrenor, Marcel Jipeanu) - victorie Șerban prin abandon în repriza a 3-a 
 
categ. 65 kg (main event): Florin Lupu - Andi Călin (Oyama Karate Constanța, antrenor, Marius Burlacu) - victorie Lupu prin KO în repriza 1. 

Sursa foto: Facebook (Florin Lupu) 

Ti-a placut articolul?

Comentarii