Pentru perioada Paştelui
informaţii utile, tradiţii, program magazine
06:13 26 07 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Ce echipă întâlneşte FC Viitorul în prima etapă a noului sezon al Ligii 1

ro

07 Jul, 2017 13:05 727 Marime text
Campioana României, FC Viitorul, va debuta în ediţia 2017/2018 a Ligii 1 pe teren propriu, contra echipei Gaz Metan Mediaş.

În prima rundă se mai joacă meciurile: FCSB - FC Voluntari, Juventus Bucureşti - Dinamo, CSU Craiova - CSM Poli Iaşi, Astra Giurgiu - Sepsi Sf. Gheorghe, Concordia Chiajna - ACS Poli Timişoara şi FC Botoşani - CFR Cluj.

Prima rundă se va disputa între 14 şi 16 iulie. În continuare, FC Viitorul va juca astfel: în etapa 2 - cu CFR Cluj (în deplasare), 3 - cu Dinamo (acasă), 4 - cu Sepsi (d), 5 - cu FC Voluntari (a), 6 - cu Poli Timişoara (d), 7 - cu CSU Craiova (a), 8 - cu Chiajna (d), 9 - cu FCSB (a), 10 - cu Astra (d), 11 - cu Juventus (a), 12 - cu FC Botoşani (d), 13 - cu Poli Iaşi (a). 

Iată programul complet al campionatului:

Etapa I (15-16 iulie)
CS Universitatea Craiova - CSM Poli Iaşi
Concordia Chiajna - ACS Poli Timişoara
FCSB - FC Voluntari
Astra Giurgiu - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
CS Juventus Bucureşti - Dinamo Bucureşti
FC Botoşani - CFR Cluj
FC Viitorul - Gaz Metan Mediaş
 
Etapa a II-a (22-23 iulie)
CSM Poli Iaşi - Gaz Metan Mediaş
CFR Cluj - FC Viitorul
Dinamo Bucureşti - FC Botoşani
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CS Juventus Bucureşti
FC Voluntari - Astra Giurgiu
ACS Poli Timişoara - FCSB
CS Universitatea Craiova - Concordia Chiajna
 
Etapa a III-a (29-30 iulie)
Concordia Chiajna - CSM Poli Iaşi
FCSB - CS Universitatea Craiova
Astra Giurgiu - ACS Poli Timişoara
CS Juventus Bucureşti - FC Voluntari
FC Botoşani - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
FC Viitorul - Dinamo Bucureşti
Gaz Metan Mediaş - CFR Cluj
 
Etapa a IV-a (5-6 august)
CSM Poli Iaşi - CFR Cluj
Dinamo Bucureşti - Gaz Metan Mediaş
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Viitorul
FC Voluntari - FC Botoşani
ACS Poli Timişoara - CS Juventus Bucureşti
CS Universitatea Craiova - Astra Giurgiu
Concordia Chiajna - FCSB
 
Etapa a V-a (9-10 august)
FCSB - CSM Poli Iaşi
Astra Giurgiu - Concordia Chiajna
CS Juventus Bucureşti - CS Universitatea Craiova
FC Botoşani - ACS Poli Timişoara
FC Viitorul - FC Voluntari
Gaz Metan Mediaş - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
CFR Cluj - Dinamo Bucureşti
 
Etapa a VI-a (12-13 august)
CSM Poli Iaşi - Dinamo Bucureşti
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CFR Cluj
FC Voluntari - Gaz Metan Mediaş
ACS Poli Timişoara - FC Viitorul
CS Universitatea Craiova - FC Botoşani
Concordia Chiajna - CS Juventus Bucureşti
FCSB - Astra Giurgiu
 
Etapa a VII-a (19-20 august)
Astra Giurgiu - CSM Poli Iaşi
CS Juventus Bucureşti - FCSB
FC Botoşani - Concordia Chiajna
FC Viitorul - CS Universitatea Craiova
Gaz Metan Mediaş - ACS Poli Timişoara
CFR Cluj - FC Voluntari
Dinamo Bucureşti - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
 
Etapa a VIII-a (26-27 august)
CSM Poli Iaşi - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
FC Voluntari - Dinamo Bucureşti
ACS Poli Timişoara - CFR Cluj
CS Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaş
Concordia Chiajna - FC Viitorul
FCSB - FC Botoşani
Astra Giurgiu - CS Juventus Bucureşti
 
Etapa a IX-a (9-10 septembrie)
CS Juventus Bucureşti - CSM Poli Iaşi
FC Botoşani - Astra Giurgiu
FC Viitorul - FCSB
Gaz Metan Mediaş - Concordia Chiajna
CFR Cluj - CS Universitatea Craiova
Dinamo Bucureşti - ACS Poli Timişoara
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Voluntari
 
Etapa a X-a (16-17 septembrie)
CSM Poli Iaşi - FC Voluntari
ACS Poli Timişoara - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
CS Universitatea Craiova - Dinamo Bucureşti
Concordia Chiajna - CFR Cluj
FCSB - Gaz Metan Mediaş
Astra Giurgiu - FC Viitorul
CS Juventus Bucureşti - FC Botoşani
 
Etapa a XI-a (20-21 septembrie)
FC Botoşani - CSM Poli Iaşi
FC Viitorul - CS Juventus Bucureşti
Gaz Metan Mediaş - Astra Giurgiu
CFR Cluj - FCSB
Dinamo Bucureşti - Concordia Chiajna
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CS Universitatea Craiova
FC Voluntari - ACS Poli Timişoara
 
Etapa a XII-a (23-24 septembrie)
CSM Poli Iaşi - ACS Poli Timişoara
CS Universitatea Craiova - FC Voluntari
Concordia Chiajna - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
FCSB - Dinamo Bucureşti
Astra Giurgiu - CFR Cluj
CS Juventus Bucureşti - Gaz Metan Mediaş
FC Botoşani - FC Viitorul
 
Etapa a XIII-a (30 septembrie-1 octombrie)
FC Viitorul - CSM Poli Iaşi
Gaz Metan Mediaş - FC Botoşani
CFR Cluj - CS Juventus Bucureşti
Dinamo Bucureşti - Astra Giurgiu
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FCSB
FC Voluntari - Concordia Chiajna
ACS Poli Timişoara - CS Universitatea Craiova
 
Etapa a XIV-a (14-15 octombrie)
CSM Poli Iaşi - CS Universitatea Craiova
ACS Poli Timişoara - Concordia Chiajna
FC Voluntari - FCSB
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Astra Giurgiu
Dinamo Bucureşti - CS Juventus Bucureşti
CFR Cluj - FC Botoşani
Gaz Metan Mediaş - FC Viitorul
 
Etapa a XV-a (21-22 octombrie)
Gaz Metan Mediaş - CSM Poli Iaşi
FC Viitorul - CFR Cluj
FC Botoşani - Dinamo Bucureşti
CS Juventus Bucureşti - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Astra Giurgiu - FC Voluntari
FCSB - ACS Poli Timişoara
Concordia Chiajna - CS Universitatea Craiova
 
Etapa a XVI-a (28-29 octombrie)
CSM Poli Iaşi - Concordia Chiajna
CS Universitatea Craiova - FCSB
ACS Poli Timişoara - Astra Giurgiu
FC Voluntari - CS Juventus Bucureşti
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Botoşani
Dinamo Bucureşti - FC Viitorul
CFR Cluj - Gaz Metan Mediaş
 
Etapa a XVII-a (4-5 noiembrie)
CFR Cluj - CSM Poli Iaşi
Gaz Metan Mediaş - Dinamo Bucureşti
FC Viitorul - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
FC Botoşani - FC Voluntari
CS Juventus Bucureşti - ACS Poli Timişoara
Astra Giurgiu - CS Universitatea Craiova
FCSB - Concordia Chiajna
 
Etapa a XVIII-a (18-19 noiembrie)
CSM Poli Iaşi - FCSB
Concordia Chiajna - Astra Giurgiu
CS Universitatea Craiova - CS Juventus Bucureşti
ACS Poli Timişoara - FC Botoşani
FC Voluntari - FC Viitorul
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Gaz Metan Mediaş
Dinamo Bucureşti - CFR Cluj
 
Etapa a XIX-a (25-26 noiembrie)
Dinamo Bucureşti - CSM Poli Iaşi
CFR Cluj - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Gaz Metan Mediaş - FC Voluntari
FC Viitorul - ACS Poli Timişoara
FC Botoşani - CS Universitatea Craiova
CS Juventus Bucureşti - Concordia Chiajna
Astra Giurgiu - FCSB
 
Etapa a XX-a (2-3 decembrie)
CSM Poli Iaşi - Astra Giurgiu
FCSB - CS Juventus Bucureşti
Concordia Chiajna - FC Botoşani
CS Universitatea Craiova - FC Viitorul
ACS Poli Timişoara - Gaz Metan Mediaş
FC Voluntari - CFR Cluj
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Dinamo Bucureşti
 
Etapa a XXI-a (9-10 decembrie)
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CSM Poli Iaşi
Dinamo Bucureşti - FC Voluntari
CFR Cluj - ACS Poli Timişoara
Gaz Metan Mediaş - CS Universitatea Craiova
FC Viitorul - Concordia Chiajna
FC Botoşani - FCSB
CS Juventus Bucureşti - Astra Giurgiu
 
Etapa a XXII-a (16-17 decembrie)
CSM Poli Iaşi - CS Juventus Bucureşti
Astra Giurgiu - FC Botoşani
FCSB - FC Viitorul
Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaş
CS Universitatea Craiova - CFR Cluj
ACS Poli Timişoara - Dinamo Bucureşti
FC Voluntari - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
 
Etapa a XXIII-a (3-4 februarie)
FC Voluntari - CSM Poli Iaşi
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - ACS Poli Timişoara
Dinamo Bucureşti - CS Universitatea Craiova
CFR Cluj - Concordia Chiajna
Gaz Metan Mediaş - FCSB
FC Viitorul - Astra Giurgiu
FC Botoşani - CS Juventus Bucureşti
 
Etapa a XXIV-a (10-11 februarie)
CSM Poli Iaşi - FC Botoşani
CS Juventus Bucureşti - FC Viitorul
Astra Giurgiu - Gaz Metan Mediaş
FCSB - CFR Cluj
Concordia Chiajna - Dinamo Bucureşti
CS Universitatea Craiova - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
ACS Poli Timişoara - FC Voluntari
 
Etapa a XXV-a (17-18 februarie)
ACS Poli Timişoara - CSM Poli Iaşi
FC Voluntari - CS Universitatea Craiova
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Concordia Chiajna
Dinamo Bucureşti - FCSB
CFR Cluj - Astra Giurgiu
Gaz Metan Mediaş - CS Juventus Bucureşti
FC Viitorul - FC Botoşani
 
Etapa a XXVI-a (24-25 februarie)
CSM Poli Iaşi - FC Viitorul
FC Botoşani - Gaz Metan Mediaş
CS Juventus Bucureşti - CFR Cluj
Astra Giurgiu - Dinamo Bucureşti
FCSB - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Concordia Chiajna - FC Voluntari
CS Universitatea Craiova - ACS Poli Timişoara

Sursa foto: ZIUA de Constanţa

Ti-a placut articolul?

Comentarii