Ziua Dobrogei, 139 ani
14 noiembrie 1878 - 14 noiembrie 2017
23:36 18 10 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Academia Hagi a debutat cu un succes la Future Talents Cup Under-17

ro

09 Oct, 2017 18:20 510 Marime text
Echipa Academiei Hagi U17 a susținut, luni, primul meci în cadrul turneului internațional Future Talents Cup U17 (jucători născuți după 1 ianuarie 2001). Constănțenii, pregătiți de Constantin Fălină și Nicolae Roșca, i-au întâlnit pe slovacii de la FC Dac 1904 Dunajska Streda, partida încheindu-se cu victoria echipei noastre, scor 1-0 (1-0). Unicul gol a fost marcat de Răzvan Matiș în min.10, din penalty.

Au evoluat pentru Academia Hagi U17: Șerban - Georgescu, Vlad, Ștefănescu, Grosu (51 Mureșan) - Matiș (55 Dumitrescu), Călin (62 Bîrzu), Negrean - Girsik (55 Vultur), Munteanu, Pitu (62 Grameni).

Rezultatele Grupei A la Future Talents Cup U17:
Luni, 9 octombrie 2017:
-ora 12.30 Zalaegerszegi - Karpaty Lvov 1-4
-ora 14.30 Academia Hagi - FC Dac 1904 1-0

Programul în continuare al Grupei A la Future Talents Cup U17:
Marți, 10 octombrie 2017:
-ora 10.30 Karpaty Lvov - FC Dac 1904
-ora 14.30 Academia Hagi - Zalaegerszegi

Miercuri, 11 octombrie 2017:
-ora 10.30 Zalaegerszegi - FC Dac 1904
-ora 14.30 Academia Hagi - Karpaty Lvov

Lotul Academiei Hagi U17, care participă la Future Talents Cup U17, este format din: Alexandru Șerban, Ștefan Mușat - portari; Alexandru Georgescu, Antonio Vlad, Vlăduț Ștefănescu, Darius Mureșan, Darius Grosu, Daniel Bîrzu, Bogdan Călin, Alexandru Negrean, Răzvan Matiș, Constantin Grameni, Antonio Dumitrescu, Robert Voicu, Aron Girsik, Louis Munteanu, Alexi Pitu, Darius Vultur - jucători de câmp. Staff: Constantin Fălină, Nicolae Roșca - antrenori, Cosmin Sîrbu - fizioterapeut, Berti Nicola - team manager.

La Future Talents Cup U17 participă 12 echipe, împărțite în trei grupe a câte patru echipe, astfel:
Grupa A: Academia Hagi, Karpaty Lvov (Ucraina), FC Dac 1904 Dunajska Streda (Slovacia), Zalaegerszegi (Ungaria)
Grupa B: Ujpest Budapesta (Ungaria), Banik Ostrava (Cehia), NK Maribor (Slovenia), NK Rijeka (Croația)
Grupa C: Sturm Graz (Austria), Dinamo Minsk (Belarus), Diosgyori (Ungaria), Wisla Cracovia (Polonia)

Primele două clasate din fiecare grupă împreună cu cele mai bune două echipe de pe locul 3 se vor califica în sferturile de finală ale competiției.

Cel mai slab loc 3 și ultimele clasate din grupe vor juca pentru locurile 9-12. Sferturile de finală și meciurile pentru locurile 9-12 vor avea loc în perioada 10-12 aprilie 2018.

Sursă foto: academiahagi.ro

Ti-a placut articolul?

Comentarii