08:54 16 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbal/Farul, victorie chinuita cu Sportul

20 Sep, 2009 17:59 786 Marime text

Marinarii s-au impus cu 1-0 în derbiul rundei a şasea a Ligii II, după un joc mai degrabă modest. Deşi adversarul a jucat toată repriza secundă în zece oameni după eliminarea lui Ghinga pentru un faul dur, constănţenii nu au reuşit să pună în pericol poarta juniorului Viciu decât în finalul partidei. De altfel, cea mai mare ocazie a meciului a aparţinut chiar „studenţilor" prin Ferfelea, atacantul bucureştean reuşind performanţa de a trimite mingea în bară, deşi avea toată poarta goală în faţă. Ultimul sfert de oră a adus şi emoţiile la poarta bucuretenilor iar golul lui Mansur, s-a dovedit decisiv în stabilirea învingătoarei. În ciuda succesului, impresia lăsată de marinari a fost una proastă, până la promovare fiind încă mult de muncă.