18:54 16 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Calificate in premiera in semifinale

27 Mar, 2009 02:15 660 Marime text
Formaţia CS Volei 2004 Tomis s-a calificat în premieră în semifinalele Diviziei A1 la volei feminin. Elevele lui Aleksandar Boskovic şi ale lui Constantin Alexe au reuşit din nou să se impună fără probleme în faţa formaţiei Unic Piatra Neamţ, scor 3-0 (25-23, 25-19, 25-13), într-un meci disputat pe terenul nemţencelor. În prima partidă, echipa de pe litoral s-a impus în sala Tomis cu acelaşi scor. Primul set al meciului a fost unul extrem de echilibrat, gazdele fiind hotărâte să-şi ia revanşa după înfrângerea din primul joc. Jucătoarele Tomisului au reuşit abia pe final să-şi adjudece setul, după ce Unic a condus pe toată durata acestuia. Aceiaşi poveste a fost şi în al doilea parţial, Unicul reuşind să ţină pasul cu echipa constănţeană. Pe final însă, elevele lui Aleksandar Boskovic s-au desprins şi au câştigat setul. La scorul de 2-0 pe seturi, gazdele nu au mai reuşit să ţină tină ritmul şi CS Volei 2004 Tomis a încheiat partida cu un sec 25-13.