17:50 17 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Amical cu Petrom Ploiesti

15 Jan, 2005 00:00 821 Marime text
In aceasta dimineata, de la ora 11.00, echipa de volei masculin VCM Constanta va sustine un meci de pregatire deosebit de important, impotriva lui Petrom, una dintre cele mai puternice formatii din campionatul intern. Intalnirea se disputa la Ploiesti si se anunta una extrem de spectaculoasa, ambele "combatante" dorindu-si din orgoliu sa isi apropie victoria. In aceasta intalnire, antrenorul Petrica Stancu nu ii poate folosi pe Harabagiu si Lica, jucatori care sunt accidentati. De asemenea, sarbul Goran Ivkovici are si el unele probleme de sanatate, astfel ca va evolua se pare doar cateva minute. Lotul alb-albastru a ajuns la Ploiesti ieri seara si va reveni acasa imediat dupa sustinerea partidei. Primul meci oficial al anului pentru formatia constanteana va avea loc pe data de 19 ianuarie, cand in sferturile Cupei, VCM va primi vizita echipei VCM Piatra Neamt. Constantenii au prima sansa la calificarea in turul urmator, intrucat au castigat cu 3-0 si intalnirea din tur.