00:32 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Calificare spectaculoasă în sferturi pentru Academia Hagi la Future Talents Cup U17

13 Oct, 2016 17:59 1397 Marime text
Academia Hagi U17 a susținut, în această după-amiază, în Ungaria, meciul decisiv pentru calificarea în semifinalele turneului Future Talents Cup U17, contra gazdelor de la Ferencvaros U17, se arată pe academiahagi.tv.

Constănțenii aveau nevoie de minim un punct pentru a pătrunde în fazele superioare ale competiției, pe care l-au și obținut de altfel.
Partida s-a încheiat la egalitate, scor 2-2 (0-1), golurile formației pregătite de Constantin Fălină fiind marcate de Louis Munteanu 54 și Alexandru Pop 68, ambele în urma a două acțiuni spectaculoase reușite de Alexandru Sabangeanu. Pentru Ferencvaros au punctat Richard Szabo 29 și Kristof Vida 53.

Au evoluat pentru Academia Hagi U17: Mușat - Sabangeanu, Leca, Vlad, Ghiţă (41 Grosu) - Matiș (43 Oană), Călin, Bandula (50 Munteanu) - Girsik (43 Halep), Pop, Tucaliuc.

În urma acestui rezultat, Academia Hagi U17 s-a calificat în sferturile de finală ale turneului Future Talents Cup U17, fază a competiției în care va întâlni pe Sturm Graz U17, pe 18 aprilie 2017.

ora 15.00 Academia Hagi U17 - Ferencvaros U17 2-2
Clasament Final Grupa C: 1.Partizan Belgrad U17 6p, 2.ACADEMIA HAGI U17 4p (golaveraj: 0), 3.Ferencvaros U17 4p (golaveraj: -1), 4.Sparta Praga U17 3p.

La Future Talents Cup se joacă două reprize a câte 35 de minute.

Lotul Academiei Hagi U17, care participă la Future Talents Cup: Rareş Micu, Ştefan Muşat - portari; Alexandru Sabangeanu, Robert Ghiţă, Marius Leca, Daniel Podoreanu, Antonio Vlad, Darius Grosu, Raini Bandula, Bogdan Călin, Giani Gherghiceanu, Rareş Oană, Răzvan Matiş, Aron Girsik, Dimciu Halep, Louis Munteanu, Alexandru Pop, Cosmin Tucaliuc.
Stafful tehnic: Constantin Fălină (antrenor), Andrei Florescu (antrenor cu portarii), Adrian Postaru (maseur), Vasilică Tudor (team manager)