14:32 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Viitorul a fost aproape de un egal în Giulești

01 Oct, 2012 01:00 2200 Marime text
fotbal_viitorul_rapid.jpgFC Viitorul Constanța a pierdut cu 1-2 meciul de aseară, din Giulești, cu Rapidul, contând pentru etapa a zecea a Ligii 1 la fotbal.

Gazdele au deschis scorul în minutul 28, prin Alexandru Ioniță, care a punctat din careul mic, după o centrare foarte bună a lui Goga. FC Viitorul a egalat în minutul 75, când Bejan a fructificat centrarea lui Claudiu Herea și a înscris cu o lovitură de cap.

Rapidul a marcat golul victoriei in extremis, cu trei minute înaintea expirării timpului regulamentar. Salvatorul giuleștenilor (pentru a câta oară?) a fost Nicolae Grigore, care a punctat din fază fixă, un corner executat de Renan.

Cătălin Anghel, antenorul Viitorului, a jucat cu: Vâtcă - Mladen, Larie, Bejan, Toşca (min. 69, Cl. Herea) - Onicaş, Lazăr - Iancu (min. 74, Gavra), Dică (min. 88, Vână), Chiţu - Alibec.