10:02 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE. FC Viitorul, învins de Vitesse Arnhem în manşa secundă a turului al doilea preliminar al Europa League (galerie foto)

02 Aug, 2018 21:30 1733 Marime text
Echipele de start pentru meciul dintre Vitesse Arnhem şi FC Viitorul Constanţa. Partida dintre cele două echipe are loc astăzi de la ora 21,00 (TVR 1, TVR HD), pe GelreDome din Arnhem. Meciul are loc în manşa secundă a turului al doilea preliminar al Europa League la fotbal.

Vitesse: 1. Eduardo - 8. Viaceslav Karavaev, 26. Rasmus Thelander, 14. Jake Clarke-Salter, 28. Alexander Buttner - 25. Navarone Foor, 21. Matus Bero, 17. Thulani Serero - 7. Roy Beerens, 11. Bryan Linssen (căpitan) - 9. Tim Matavz. Antrenor: Leonid Sluţki.
Rezerve: 22. Remko Pasveer - 2. Khalid Karami, 3. Maikel van der Werff, 5. Max Clark, 10. Thomas Bruns, 19. Hilary Gong, 29. Thomas Buitink.

FC Viitorul: 12. Valentin Cojocaru - 30. Mailson Lima, 15. Bogdan Ţîru, 5. Sebastian Mladen, 6. Bradley De Nooijer - 16. Vlad Achim, 99. Tudor Băluţă, 11. Ionuţ Vînă - 10. Ianis Hagi (căpitan), 13. Denis Drăguş, 96. Lyes Houri. Antrenor: Gheorghe Hagi.
Rezerve: 31. Alexandru Buzbuchi - 4. Srgian Luchin, 7. Alexandru Măţan, 9. Mihai Voduţ, 17. Andrei Ciobanu, 19. Robert Hodorogea, 27. Radu Boboc.

Arbitru: Kevin Clancy; arbitri asistenţi: David McGeachie, Jordan Stokoe: arbitru de rezervă: Nicholas Walsh (toţi din Scoţia)

În prima manşă, la Ovidiu, scorul a fost egal, 2-2.

UPDATE. 1

Vitesse Arnhem conduce cu scorul de 1-0 din minutul 23 al partidei (gol Matavz). Acesta este și scorul înregistrat la pauză.

UPDATE. 2

Formația Vitesse Arnhem conduce în minutul 75 cu scorul 2-1 (Matavz 23, Linssen 48 / Drăguş 50) echipa FC Viitorul Constanța.

UPDATE. 3

FC Viitorul este condusă în minutul 77 cu scorul 3-1 de echipa Vitesse Arnhem, ultimul gol fiind marcat de Beerens, în minutul 77.

UPDATE. 4

FC Viitorul este eliminată din Europa League la fotbal, scorul final al partidei fiind 3-1 (5-3 la general)

Sursa foto: FC Viitorul