Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
08:20 19 10 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Judeţul Constanţa. Meciurile care se joacă, în weekend, la Ligile a 4-a, a 5-a şi a 6-a

ro

02 Jun, 2018 00:00 681 Marime text
Meciurile din etapa a 29-a (penultima) a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa se dispută în acest weekend, după programul: sâmbătă, 2 iunie - Ştiinţa Poarta Albă - Viitorul Fântânele (ora 11.00 - juniorii, ora 13.00 - seniorii), CS Medgidia - CS Eforie (11.00 / 13.00), CS Mihail Kogălniceanu - Sparta Techirghiol (11.00 / 13.00), Gloria Albeşti - Voinţa Valu lui Traian (11.00 / 13.00), Farul Tuzla - Gloria Băneasa (11.00 / 13.00), Unirea Topraisar - CS Agigea (10.00 / 12.00); duminică, 3 iunie - Portul Constanţa - CS Lipniţa Carvăn (12.00 / 14.00), CSO Ovidiu - CS Năvodari (15.00 / 17.00).
 
Runda a 28-a a Ligii a 5-a îşi derulează partidele duminică, 3 iunie, programul fiind: Litoral Corbu - Carsium Hârşova (13.00), CS Poseidon Limanu - Axiopolis Cernavodă II (14.00), CS Peştera - Inter Ion Corvin (14.00), Voinţa Săcele - Avântul Comana (16.00), Speranţa Nisipari - FC Mereni (11.00), Viitorul Pecineaga - Sport Prim Oltina (14.00), Victoria Cumpăna - Olimpia Constanţa (11.00) şi CS Murfatlar - Viitorul Târguşor (14.00).

Ultimul eşalon fotbalistic de seniori al judeţului Constanţa, Liga a 6-a, a programat, tot duminică, 3 iunie, etapa a 21-a (penultima), astfel: în Seria Nord - Pescăruşul Gârliciu - Ulmetum Pantelimon (11.00), Recolta Nicolae Bălcescu - Viitorul Cuza Vodă (15.00), Dacia Mircea Vodă - Dunărea Ciobanu (14.30), Gloria Seimeni - Steaua Speranţei Siliştea (11.00), Sportul Tortoman - Pescarul Ghindăreşti (11.00). Înfrăţirea Cogealac va câştiga cu 3-0 meciul pe care ar fi trebuit să îl joace în deplasare cu Speranţa Castelu II, echipă exclusă din campionat pentru două neprezentări; în Seria Sud - AS Bărăganu - Luceafărul Amzacea (11.00), Danubius Rasova - Flacăra Viişoara (11.00), AS Independenţa - ITC (11.00), Fulgerul Chirnogeni - Trophaeum Adamclisi (14.00). AS Pelinu are rundă liberă, iar Viitorul Cobadin va câştiga cu 3-0 confruntarea pe care ar fi trebuit să o dispute acasă cu Voinţa Cochirleni, echipă care s-a retras din campionat.
 
Clasamente  
 
Liga a 4-a:
- la seniori - 1. Medgidia - 77p, 2. Fântânele - 72p, 3. Năvodari - 65p, 4. Băneasa - 52p, 5. Ovidiu - 47p, 6. Techirghiol - 43p, 7. Lipniţa Carvăn - 41p, 8. Mihail Kogălniceanu - 41p, 9. Albeşti - 40p, 10. Agigea - 39p, 11. Eforie - 36p, 12. Portul - 32p, 13. Tuzla - 27p, 14. Poarta Albă - 20p, 15. Topraisar - 10p, 16. Valu lui Traian - 4p;
 
- la juniori - 1. Valu lui Traian - 78p, 2. Albeşti - 70p, 3. Năvodari - 66p, 4. Portul - 63p, 5. Medgidia - 54p, 6. Fântânele - 50p, 7. Mihail Kogălniceanu - 50p, 8. Techirghiol - 48p, 9. Eforie - 35p, 10. Băneasa - 33p, 11. Lipniţa Carvăn - 22p, 12. Poarta Albă - 20p, 13. Ovidiu - 17p, 14. Topraisar - 16p, 15. Agigea -16p, 16. Tuzla - 10p.
Liga a 5-a:
1. Poseidon - 71p, 2. Peştera - 63p, 3. Cernavodă II - 54p, 4. Săcele - 45p, 5. Corbu - 41p, 6. Murfatlar - 36p, 7. Olimpia - 36p, 8. Mereni - 36p, 9. Nisipari - 36p, 10. Pecineaga - 35p, 11. Ion Corvin - 33p, 12. Cumpăna - 32p, 13. Comana - 30p, 14. Târguşor - 28p, 15. Oltina - 26p, 16. Hârşova - 16p.
Liga a 6-a:
- în Seria Nord - 1. Tortoman - 50p, 2. Cuza Vodă - 42p, 3. Nicolae Bălcescu - 41p, 4. Seimeni - 32p, 5. Mircea Vodă - 32p, 6. Ciobanu - 28p, 7. Ghindăreşti - 27p, 8. Siliştea - 26p, 9. Pantelimon - 19p, 10. Gârliciu - 17p, 11. Cogealac - 13p, 12. Castelu II - 11p.

- în Seria Sud - 1. Pelinu - 52p, 2. Rasova - 43p, 3. Chirnogeni - 39p, 4. Independenţa - 26p, 5. Amzacea - 24p, 6. Cobadin - 24p, 7. Adamclisi - 23p, 8. ITC - 20p, 9. Cochirleni - 17p, 10. Viişoara - 9p, 11. Bărăganu - 6p.
 
Sursa foto (cu rol ilustrativ): ZIUA de Constanţa
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii