Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
02:02 17 11 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul județului Constanța Rezultatele din Liga a 4-a, a 5-a și a 6-a și clasamentele

ro

28 Apr, 2019 10:40 1775 Marime text
La Liga a 4-a de fotbal a județului Constanța, primele meciuri ale rundei a 27-a au fost: CS Mihail Kogălniceanu - Axiopolis II Cernavodă 0-3 la seniori / 1-2 la juniori, Voinţa Valu lui Traian - Gloria Băneasa 2-6 / 9-3 şi CS Năvodari - Sparta Techirghiol 3-2 / 12-0.

Celelalte confruntări s-au încheiat cu rezultatele: CS Cumpăna - CS Poseidon 2 Mai – Limanu 4-2 / 1-5, Gloria Albeşti - Farul Tuzla 4-0 / 14-0, FC Farul Constanţa - CS Lipniţa Carvăn 5-0 / 2-0, Viitorul Fântânele - CSO Ovidiu 6-1 / 11-2, CS Agigea - Ştiinţa Acalab Poarta Albă 7-1 / 0-5 şi CS Eforie - Portul Constanţa 2-0 / 0-7.

În partida FC Farul - CS Lipniţa Carvăn, scorul final a fost stabilit încă de la pauză, în urma golurilor lui Dumitraşcu (14, 20), Lazăr (7, 30) şi Zaharia (41).

Ion Constantinescu şi Georges Mihai, antrenorii FC Farul, au jucat cu: Dumitrache - Zamfir, Robu, Ştefancu, Vintilă, Petrache, Apostolache, Boicu, Dumitraşcu, Zaharia, Lazăr. Au mai jucat Sapioneac şi Sever.  

Etapa a 25-a a Ligii a 5-a de fotbal a judeţului Constanţa a început cu partida Carsium Hârșova - Speranța Castelu 3-2.

Restul meciurilor s-au disputat astfel: Unirea Topraisar - Voința Săcele 0-1, Sport Prim Oltina - Inter Ion Corvi 10-1, Recolta Nicolae Bălcescu - Avântul Comana 2-2,  Litoral Corbu - Viitorul Pecineaga 2-4, Sportul Tortoman - AS Pelinu 4-3, Danubius Rasova - CS Peștera 1-1, Olimpia Constanța - Viitorul Târgușor 4-3, CSO Murfatlar - FC Mereni 2-2.


În Seria Nord a Ligii a 6-a, s-a jucat runda a 16-a: Viitorul Cuza Vodă - Ulmetum Pantelimon 4-0, Gloria Seimeni - Steaua Speranţei Siliştea 9-3, Pescarul Ghindăreşti - Pescăruşul Gârliciu 3-0, Victoria Mihai Viteazu - Emaus Cernavodă 4-0, Flacăra Crucea - Dacia Mircea Vodă 3-1 şi Dunărea Ciobanu - Înfrăţirea Cogealac 3-0.

În Seria Sud, partidele din runda a 19-a se au avut rezultatele: Trophaeum Adamclisi - Fulgerul Chirnogeni 2-4, Old-Boys Cobadin - AS Bărăganu 3-1, ITC - Flacăra Viişoara 8-0, Dunărea Ostrov - Viitorul Cobadin 0-9 şi AS Viişoara - Voinţa Cochirleni 2-4. AS Independenţa a avut rundă liberă, iar partida CS Negru Vodă - AS Lumina a fost amânată.  

Clasamente  

Liga a 4-a, seniori: 1. CS Năvodari - 60p, 2. Gloria Albeşti - 60p, 3. CS Poseidon 2 Mai Limanu - 60p, 4. Viitorul Fântânele - 59p, 5. Gloria Băneasa - 53p, 6. CS Agigea - 48p, 7. CS Cumpăna - 48p, 8. CS Lipniţa Carvăn - 45p, 9. Sparta Techirghiol - 44p, 10. FC Farul Constanţa - 40p, 11. CSO Ovidiu - 34p, 12. Axiopolis Cernavodă II - 32p, 13. CS Eforie - 30p, 14. Farul Tuzla - 22p, 15. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 21p, 16. Portul Constanţa - 21p, 17. CS Mihail Kogălniceanu - 15p, 18. Voinţa Valu lui Traian - 3p.

Liga a 4-a, juniori: 1. Gloria Albeşti - 72p, 2. Portul Constanţa - 72p, 3. CS Năvodari - 66p, 4. Axiopolis Cernavodă II - 65p, 5. FC Farul Constanţa - 62p, 6. Sparta Techirghiol - 52p, 7. CS Poseidon 2 Mai Limanu - 46p, 8. Voinţa Valu lui Traian - 44p, 9. CS Mihail Kogălniceanu - 41p, 10. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 41p, 11. Gloria Băneasa - 35p, 12. Viitorul Fântânele - 23p, 13. CS Lipniţa Carvăn - 20p, 14. CS Agigea - 20p, 15. CSO Ovidiu - 17p, 16. CS Eforie - 13p, 17. Farul Tuzla - 10p, 18. CS Cumpăna - 3p.

Liga a 5-a: 1. Peștera - 52p, 2. Pecineaga - 52p, 3. Oltina - 49p, 4. Castelu - 49p, 5. Corbu - 44p, 6. Rasova - 41p, 7. Olimpia - 40p, 8. Comana - 39p, 9. Pelinu - 38p, 10. Săcele - 35p, 11. Tortoman - 35p, 12. Mereni - 34p, 13. Ion Corvin - 31p, 14. Nicolae Bălcescu - 27p, 15. Murfatlar - 23p, 16. Hârșova - 23p, 17. Târgușor - 18p, 18. Topraisar - 10p.
 
Liga a 6-a, seria Nord: 1. Crucea - 41p, 2. Cuza Vodă - 39p, 3. Mircea Vodă - 37p, 4. Mihai Viteazu - 29p, 5. Ciobanu - 29p, 6. Seimeni - 21p, 7. Ghindărești - 19p, 8. Siliștea - 17p, 9. Pantelimon - 14p, 10. Gârliciu - 13p, 11. Cogealac - 12p, 12. Emaus - 7p.
 
Liga a 6-a, seria Sud: 1. Viitorul Cobadin - 48p, 2. ITC - 42p, 3. Cochirleni - 36p, 4. AS Viișoara - 34p, 5. Chirnogeni - 33p, 6. Lumina - 32p, 7. Negru Vodă - 28p, 8. Independența - 23p, 9. Old Boys Cobadin - 17p, 10. Ostrov - 11p, 11. Adamclisi - 10p, 12. AS Bărăganu - 5p, 13. Flacăra Viișoara - 3p.

Sursa foto: Facebook (AS Flacăra Crucea)

Ti-a placut articolul?

Comentarii

  • Dan 05 May, 2019 13:13 Multam fain, nea Mariane! Weekend placut!
  • Dan 28 Apr, 2019 18:44 Detalii de la meciul Farului (scor pauza, marcatori, minute) ? Sarbatori Fericite si Luminate!