Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
21:51 17 12 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul judeţului Constanţa Meciurile care se joacă în weekend în Ligile a 4-a, a 5-a şi a 6-a (program + clasamente complete)

ro

24 Nov, 2018 00:00 505 Marime text
Etapa a 18-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa (prima a returului) se dispută sâmbătă, 24 noiembrie, meciurile fiind programate de la orele 11.00 (juniorii) şi 13.00 (seniorii): CS Eforie - CS Cumpăna (teren Eforie Sud), Viitorul Fântânele - Gloria Albeşti, CS Lipniţa Carvăn - CSC Mihail Kogălniceanu, CSO Ovidiu - Axiopolis Cernavodă II (teren Orăşenesc Ovidiu), Ştiinţa ACALAB Poarta Albă - CS Poseidon 2 Mai Limanu, Portul Constanţa - Farul Tuzla, Sparta Techirghiol - Gloria Băneasa, CS Năvodari - FC Farul Constanţa şi CS Agigea - Voinţa Valu lui Traian.
 
Duminică, 25 noiembrie, se dispută şi partidele rundei a 16-a a Ligii a 5-a, conform programului: Recolta Nicolae Bălcescu - CS Murfatlar (ora 14.00, teren Dorobanţu), Olimpia Constanţa - Viitorul Pecineaga (ora 11.00, teren ITC), Avântul Comana - Voinţa Săcele (ora 11.00), AS Pelinu - Speranţa Castelu (ora 14.00), CS Peştera - Inter Ion Corvin (ora 14.00), Litoral Corbu - Carsium Hârşova (ora 11.00), Sportul Tortoman - Sport Prim Oltina (ora 11.00), Danubius Rasova - Unirea Topraisar (ora 11.00), Viitorul Târguşor - FC Mereni (ora 11.00).
 
În aceeaşi zi de duminică, 25 noiembrie, a fost programată şi runda a 13-a a Ligii a 6-a, Seria Sud, astfel: Trophaeum Adamclisi - CS Negru Vodă (ora 11.00), Dunărea Ostrov - Old Boys Cobadin (ora 11.00), AS Viişoara - ITC (ora 14.00, teren Cobadin), Voinţa Cochirleni - AS Independenţa (ora 14.00), Viitorul Cobadin - Flacăra Viişoara (ora 11.00), Fulgerul Chirnogeni - AS Bărăganu (ora 11.00). AS Lumina are rundă liberă.
 
În Seria Nord a Ligii a 6-a, campionatul pe 2018 s-a încheiat, însă duminică, 25 noiembrie, se joacă o restanţă, Viitorul Cuza Vodă - Flacăra Crucea (de la ora 11.00).      

Clasamente

Liga a 4-a (seniori) - 1. Năvodari - 39p (17 meciuri), 2. Albeşti - 37p (17 meciuri), 3. Poseidon - 36p (17 meciuri), 4. Lipniţa Carvăn - 34p (15 meciuri), 5. Cumpăna - 32p (17 meciuri), 6. Fântânele - 31p (17 meciuri), 7. Agigea - 29p (16 meciuri), 8. Băneasa - 29p (17 meciuri), 9. Techirghiol - 27p (17 meciuri), 10. FC Farul - 22p (17 meciuri), 11. Ovidiu - 22p (17 meciuri), 12. Cernavodă II - 20p (16 meciuri), 13. Eforie - 20p (17 meciuri), 14. Tuzla - 16p (17 meciuri), 15. Mihail Kogălniceanu - 14p (17 meciuri), 16. Portul - 14p (17 meciuri), 17. Poarta Albă - 12p (17 meciuri), 18. Valu lui Traian - 0p (17 meciuri).
 
Liga a 4-a (juniori): 1. Albeşti - 47p (17 meciuri), 2. FC Farul - 46p (17 meciuri), 3. Portul - 46p (17 meciuri), 4. Năvodari - 39p (17 meciuri), 5. Cernavodă II - 38p (16 meciuri), 6. Poseidon - 34p (17 meciuri), 7. Techirghiol - 33p (17 meciuri), 8. Mihail Kogălniceanu - 28p (17 meciuri), 9. Poarta Albă - 25p (17 meciuri), 10. Valu lui Traian - 22p (17 meciuri), 11. Băneasa - 22p (17 meciuri), 12. Fântânele - 12p (17 meciuri), 13. Ovidiu - 11p (17 meciuri), 14. Lipniţa Carvăn - 10p (15 meciuri), 15. Agigea - 10p (16 meciuri), 16. Eforie - 9p (16 meciuri), 17. Tuzla - 7p (17 meciuri), 18. Cumpăna - 0p (16 meciuri).
 
Liga a 5-a: 1. Corbu - 34p, 2. Castelu - 34p, 3. Peştera - 32p, 4. Pecineaga - 32p, 5. Oltina - 27p, 6. Pelinu - 25p, 7. Rasova - 24p, 8. Ion Corvin - 23p, 9. Olimpia - 22p, 10. Comana - 21p, 11. Mereni - 20p, 12. Tortoman - 19p, 13. Săcele - 17p, 14. Nicolae Bălcescu - 15p, 15. Murfatlar - 13p, 16. Târguşor - 11p, 17. Hârşova - 10p, 18. Topraisar - 9p.
 
Liga a 6-a: Seria Nord - 1. Mircea Vodă - 28p, 2. Crucea - 28p, 3. Cuza Vodă - 23p, 4. Mihai Viteazu - 19p, 5. Seimeni - 18p, 6. Ciobanu - 14p, 7. Siliştea - 14p, 8. Ghindăreşti - 13p, 9. Cogealac - 12p, 10. Gârliciu - 7p, 11. Pantelimon - 7p, 12. Emaus - 4p.
 
Liga a 6-a: Seria Sud - 1. ITC - 31p, 2. Viitorul Cobadin - 27p, 3. AS Viişoara - 23p, 4. Negru Vodă - 21p, 5. Cochirleni - 18p, 6. Lumina - 17p, 7. Independenţa - 17p, 8. Chirnogeni - 16p, 9. Old-Boys Cobadin - 14p, 10. Adamclisi - 9p, 11. Ostrov - 5p, 12. Flacăra Viişoara - 3p, 13. Bărăganu - 2p.
 
Sursa foto: Facebook (Echipament sportiv Constanţa)
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii