07:44 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Bianca Fota, MVP în returul sferturilor Phoenix Ştiinţa Constanţa a aflat cu cine se va duela în semifinalele Cupei României

07 Mar, 2019 16:05 1655 Marime text
În semifinalele Cupei României la baschet feminin, formaţia constănţeană Phoenix Ştiinţa se va duela cu CSM Satu Mare, liderul Ligii Naţionale.

Celălalt meci din penultimul act este Olimpia CSU Braşov - Sepsi SIC Sf. Gheorghe.

Cele două partide din turneul Final Four al competiţiei va fi găzduit de Sf. Gheorghe, pe 30 şi 31 martie.

În returul sfertului SCM Alexandria - Phoenix Ştiinţa 54-58 MVP a fost desemnată Bianca Fota, de la echipa oaspete, care a avut 15 puncte şi şase recuperări.

După muncă... și răsplată! Pentru noi însă, fiecare jucătoare este MVP, pentru că efortul colectiv este cel care aduce victoriile, se arată pe pagina de Facebook a Phoenix Ştiinţa.

Sursa foto: Facebook (Phoenix Ştiinţa Constanţa)