12:39 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschetbaliștii de la Athletic Constanța, victorie prețioasă în deplasare cu CSO Voluntari

17 Feb, 2018 17:41 1628 Marime text
Echipa masculină de baschet Athletic Constanța a realizat un rezultat important, astăzi, în etapa a cincea din faza semifinal a Ligii 1, în care a jucat în deplasare cu CSO Voluntari.

Oaspeții au reușit să câștige cu 71-66 după prelungiri, la pauză conducând tot BC Athletic, cu 37-24.

Acest succes este al treilea pentru echipa de pe litoral în faza semifinală, după 93-67 la Constanţa cu CSM Ploieşti și 79-60 la Constanţa cu Mediaş, BC Athletic pierzând partidele cu CSM Sighet (83-91 în deplasare) și CN Aurel Vlaicu Bucureşti (75-81 după prelungiri, pe teren propriu).

BC Athletic Constanța produce surpriza la București și se impune în prelungiri, după ce a condus la pauză cu 37-24. Scor final CSO Voluntari - BC Athletic Constanța 66 - 71! Cu fanii Athletic în tribune, BC Athletic vine de la București cu victorie, iar în weekendul viitor la Sala Sporturilor ne așteaptă un meci infernal cu Pirații de la Cuza Sport Brăila!  Mulțumim tuturor celor din tribune care ne-au încurajat la București! Ne-am simțit ca acasă datorită vouă!, a fost mesajul BC Athletic după partida de astăzi.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic)