04:33 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschetbalistele de la Phoenix Știința Constanța susțin returul cu ACS KSE Tg. Secuiesc din Cupa României

23 Oct, 2019 00:00 1076 Marime text

Formația feminină de baschet Phoenix Știința Constanța susține miercuri, 23 octombrie, de la ora 18.00, manșa a doua din turul întâi al Cupei României, întâlnind în deplasare ACS KSE Tg. Secuiesc. În tur, formația de pe litoral s-a impus cu 61-58, după ce oaspetele au condus la pauza mare cu 31-27. Pe sferturi, scorul întâlnirii Constanța - Tg. Secuiesc a fost 17-18, 10-13, 19-19, 15-8, Phoenix Știința înclinând balanța în favoarea sa în ultimul sfert.
Phoenix Știința Constanța vine după o victorie în campionat, 48-43 în deplasare cu CS Agronomia Bucureşti. Oaspetele au condus și la pauza mare cu 22-19, iar pe sferturi scorul în Agronomia - Phoenix-Ştiinţa a fost 10-10, 9-12, 16-8, 8-18. Echipa de pe litoral a înregistrat cu această ocazie al doilea succes din actuala ediție a Ligii Naționale, grupa Est.

Sursa foto: Facebook (Phoenix Știința Constanța)