Picii de la grădiniţa 3 au avut cea mai frumoasă săptămână (galerie foto)
Picii de la grădiniţa 3 au avut cea mai frumoasă săptămână (galerie foto)
4376
Marime text
Săptămâna „Şcoala Altfel", care tocmai s-a încheiat, a
fost plină de evenimente plăcute pentru preşcolarii de la grădiniţa nr. 3.
Prichindeii au început săptămâna printr-o plimbare la biserică, o joacă în parc şi au continuat-o cu o vizită la Acvariu şi Delfinariu. Mulţi dintre copiii care frecventează unitatea preşcolară sunt ajutaţi de o fundaţie, din cauza situaţiei materiale dificile în care se află familiile lor. De aceea, unii dintre copii au trecut pentru prima dată pragul Delfinariului.
Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi


