IPJ Constanța Polițist, confirmat pozitiv cu COVID-19
IPJ Constanța: Polițist, confirmat pozitiv cu COVID-19
30 Oct, 2020 10:42
ZIUA de Constanta
2060
Marime text
2060
Marime text
- Un polițist din cadrul IPJ Constanța a fost confirmat cu COVID-19.
Potrivit IPJ, la data de 26 octombrie a.c., un polițist din cadrul Poliției municipiului Constanța a anunțat telefonic faptul că s-a prezentat la spital, întrucât avea simptome specifice COVID-19. S-a dispus ca acesta să rămână în autoizolare la domiciliu până la aflarea rezultatului.
La data de 28 octombrie a.c., polițistul a fost confirmat cu COVID-19, acesta rămânând in continuare izolat la domiciliu.
„Menționăm faptul că, de la data de 23 octombrie a.c. și până în prezent, polițistul nu s-a prezentat la locul de muncă.
Polițiștii din cadrul I.P.J. Constanța au informat Direcția de Sănătate Publică și Centrul Medical al IPJ, în vederea dispunerii măsurilor corespunzătoare”, transmite IPJ Constanța.
Comentarii
Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi


