PDL a mai formulat alte două sesizări la BEJ
PDL a mai formulat alte două sesizări la BEJ
29 Jul, 2012 21:43
ZIUA de Constanta
1235
Marime text
1235
Marime text
Organizatia judeteana a PDL Constanţa a mai depus două sesizări la Biroului Electoral Judeţean. Prima prin care sesizează faptul că la secţia 339 din Năvodari, preşedinta secţiei, Cerasela Scarlat a introdus a introdus în urnă mai multe buletine de vot decât cele votate de alegători. Cea de-a doua plângere vizează preşedintele secţiei de votare 196 din cartierul Palazu Mare, Ruxanda Maria care ar fi permis mai multor alegători să-şi exercite dreptul de vot deşi nu erau arondaţi secţiei de votare respective. Cele două plângeri au fost înaintate spre verificare IPJ Constanţa.
Comentarii
Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi


