Pentru perioada Paştelui
informaţii utile, tradiţii, program magazine
02:04 30 05 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Fotbalul judeţului Constanţa În weekend, se joacă meciuri în Liga a IV-a, a V-a şi a VI-a. Program şi clasamente

ro

21 May, 2016 00:00 1268 Marime text

Deschisă, ieri, de meciul Farul Tuzla - CS Mihail Kogălniceanu (0-2 la seniori, 0-4 la juniori), etapa a 31-a a Ligii a IV-a de fotbal a judeţului Constanţa îşi derulează celelalte meciuri sâmbătă, după programul: CFR Constanţa - Ştiinţa Poarta Albă (ora 11.00 - juniorii, 13.00 - seniorii), Avântul Comana - Victoria Cumpăna (11.00 / 13.00), Sparta Techirghiol - Viitorul Fântânele (11.00 / 13.00), Victoria Mihai Viteazu - CS Agigea (12.00 / 14.00), Axiopolis Cernavodă - Unirea Topraisar (11.00 / 13.00) Gloria Băneasa - Voința Valu lui Traian (12.00 / 14.00), Dunărea Ostrov - CS Eforie (11.00 / 13.00), CSO Ovidiu - Portul Constanța (13.00 - pe stadionul Orășenesc din Ovidiu; 15.00 - pe terenul sintetic de la Academia Hagi).
 
În weekend, sâmbătă şi duminică, a fost programată runda a 26-a a Ligii a V-a. Partidele sunt următoarele: sâmbătă: CS Năvodari - Gloria Albești (ora 18.00), Recolta Nicolae Bălcescu - Danubius Rasova (ora 18.00, se joacă la Dorobanțu); duminică: Gloria Seimeni - Viitorul Pecineaga (ora 14.00; se joacă la Dunărea), Litoral Corbu - Speranța Nisipari (ora 14.00), Atletic 2 Mai - Perla Murfatlar (ora 14.00), Dacia Mircea Vodă - Voința Săcele (ora 14.00), Castelanii Castelu - Viitorul Cobadin (ora 11.00; se joacă la Nisipari). Partida Voința Siminoc - CSS Medgidia nu se dispută, urmând a fi câştigată cu 3-0 de gazde, după ce echipa oaspete s-a retras din campionat.
 
La Liga a VI-a, duminică, sunt programate partidele etapei a 20-a în Seria Nord şi meciurile rundei a 23-a în Seria Sud. În Seria Nord, se vor juca: Ulmetum Pantelimon - Pescăruşul Gârliciu (ora 14.00), Dunaris Topalu - Spicu Horia (ora 11.00), Înfrăţirea Cogealac - Viitorul Târguşor (ora 11.00), Viitorul Cuza Vodă - Pescarul Ghindăreşti (ora 11.00), Sportul Tortoman - Voinţa Cochirleni (ora 11.00) şi Dunărea Ciobanu - Steaua Speranţei Siliştea (ora 17.00). În Seria Sud, confruntările sunt: CS Agigea II - Trophaeum Adamclisi (ora 11.00), Marmura Deleni - Fulgerul Chirnogeni (ora 14.00), AS Bărăganu - Viitorul Mereni (ora 11.00), AS Carvăn - Inter Ion Corvin (ora 15.00), Viitorul Cobadin II - Luceafărul Amzacea (ora 11.00), Sport Prim Oltina - AS Independenţa (ora 11.00) şi AS Ciocârlia - Olimpia Constanţa (ora 14.00).

Clasamente

Liga a IV-a (juniori): 1. CFR - 88p, 2. Portul - 72p, 3. Cernavodă - 67p, 4. Unirea Topraisar - 63p, 5. Mihail Kogălniceanu - 61p, 6. Mihai Viteazu - 59p, 7. Agigea - 49p, 8. Fântânele - 47p, 9. Techirghiol - 44p, 10. Comana - 42p, 11. Băneasa - 40p, 12. Ostrov - 38p, 13. CSO Ovidiu - 24p, 14. Poarta Albă - 21p, 15. Eforie - 21p, 16. Valu lui Traian - 20p, 17. Cumpăna - 20p, 18. Farul Tuzla - 3p.
 
Liga a IV-a (seniori): 1. Cernavodă - 78p, 2. Agigea - 65p, 3. Mihai Viteazu - 61p, 4. Băneasa - 59p, 5. Eforie - 54p, 6. Ostrov - 49p, 7. Topraisar - 49p, 8. CSO Ovidiu - 48p, 9. Mihail Kogălniceanu - 43p, 10. Avântul Comana - 41p, 11. CFR - 40p, 12. CS Portul Constanţa - 38p, 13. Fântânele - 38p, 14. Farul Tuzla - 34p, 15. Techirghiol - 26p, 16. Poarta Albă - 23p, 17. Valu lui Traian - 16p, 18. Cumpăna - 3p.
 
Liga a V-a: 1. Năvodari - 66p, 2. 2 Mai - 58p, 3. Albeşti - 53p, 4. Castelu - 49p, 5. Nisipari - 48p, 6. Viitorul Pecineaga - 37p, 7. Voinţa Siminoc - 37p, 8. Viitorul Cobadin - 36p, 9. Litoral Corbu - 35p, 10. Perla Murfatlar - 34p, 11. Voinţa Săcele - 29p, 12. Gloria Seimeni - 27p, 13. Dacia Mircea Vodă - 27p, 14. Danubius Rasova - 20p, 15. Recolta Nicolae Bălcescu - 18p, 16. CSS Medgidia - 2p.
 
Liga a VI-a (Seria Nord): 1. Târguşor - 45p, 2. Ciobanu - 41p, 3. Voinţa Cochirleni - 33p, 4. Siliştea - 32p, 5. Sportul Tortoman - 31, 6. Pescăruşul Gârliciu - 30p, 7. Viitorul Cuza Vodă - 28p, 8. Ulmetum Pantelimon - 19p, 9. Dunaris Topalu - 17p, 10. Pescăruşul Ghindăreşti - 17p, 11. Înfrăţirea Cogealac - 16p, 12. Spicu Horia - 12p.
 
Liga a VI-a (Seria Sud): 1. Oltina - 56p, 2. Agigea II - 51p, 3. Mereni - 48p, 4. Ion Corvin - 43p, 5. Fulgerul Chirnogeni - 34p, 6. AS Carvăn - 33p, 7. Olimpia - 29p, 8. Ciocârlia - 27p, 9. Luceafărul Amzacea - 27p, 10. Independenţa - 25p, 11. Trophaeum Adamclisi - 20p, 12. Cobadin II - 16p, 13. AS Bărăganu - 14p, 14. Marmura Deleni - 13p.

Sursa foto: Facebook (Asociaţia Sportivă Steaua Speranţei Siliştea)

Ti-a placut articolul?

Comentarii