23:15 16 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Săgeata şi-a luat revanşa în faţa Sportului Studenţesc

19 Feb, 2011 00:00 1228 Marime text
sageata.jpgDupă eşecul de miercuri, scor 0-1, divizionara secundă Săgeata Năvodari şi-a luat revanşa ieri în faţa formaţiei de Liga I Sportul Studenţesc, impunându-se cu acelaşi scor.

Echipa pregătită de Aurel Şunda şi de Gheorghe Funda a încheiat ieri ultimul stagiu de pregătire înainte de reluarea campionatului. Înainte de întoarcerea la Năvodari, ocupanta locului secund în Liga a II-a, Seria I, a mai jucat ieri, în Bucureşti, încă o partidă de verificare în compania celor de la Sportul Studenţesc. Disputată pe stadionul Regie, partida a fost câştigată de formaţia năvodăreană cu scorul de 1-0, reuşind astfel să-şi ia revanşa în faţa "studenţilor" după înfrângerea de miercuri. Unicul gol al partidei a fost marcat de golgheterul Seriei I, Sorin Chiţu. Atacantul dorit în această iarnă de prim-divizionara Pandurii Târju-Jiu a înscris după doar cinci minute de joc, după o pasă de la Jianu. Antrenorul Aurel Şunda a început meciul cu Sportul cu următoarea formulă de echipă: Gordin - Petruş, Gheară, Florin Popa, Liviu Turcu, Costachi, Boroştean, Mircea Gheorghe, Şicu, Sorin Chitu şi Jianu. După pauză au mai evoluat:Florin Olteanu, Ciprian Dinu, Goşa, Alexandru Vlad, Valentin Apostol, Dâlbea, Olah şi Vezan. Lotul năvodărean a revenit ieri la Năvodari, urmând să se pregătească acasă până la startul returului Ligii a II-a, programat pe 5 martie. Până atunci însă, Săgeata ar mai putea disputa două jocuri de verificare cu Delta Tulcea şi Callatis Mangalia. În prima etapă a returului, Săgeata va primi vizita "lanternei roşii", CF Brăila.