16:16 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Primul pas spre semifinale

06 Feb, 2003 00:00 422 Marime text

Steaua Bucuresti - VCM Midia Constanta 2-3

Voleibalistii de la Volei Club Municipal Constanta au facut, ieri, un pas important in incercarea de a se califica in semifinalele "Cupei Romaniei". In meciul tur al sferturilor de finala, disputat la Bucuresti in compania Stelei, elevii antrenorului Daniel Banu au invins, dupa o lupta stransa, cu scorul de 3-2 (25-23, 18-25, 25-21, 25-23, 15-13). Dupa cum se poate vedea si din rezultatele cu care s-au incheiat cele cinci seturi, partida a fost una foarte echilibrata, o diferenta mai mare de puncte fiind consemnata doar in setul al doilea, cand VCM Midia a cedat cu 18-25. Din formatia noastra a lipsit Florin Cocargeanu, care a ramas, pana la urma, acasa din cauza durerilor la spate. Sextetul trimis in teren de Daniel Banu a fost urmatorul: Vidovici, R. Dumitru, E. Popescu, Uzunov, V. Iancu, Neamu; libero: Mihaila. Au mai evoluat: Badea si Marcu. Returul este programat martea viitoare la Constanta, intr-o partida ce va avea loc de la ora 17.00.