07:47 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Au pierdut pe greselile lor

09 Sep, 2002 00:00 492 Marime text

Dacia Unirea Braila - AS Midia Navodari 6-2

Echilibrul s-a rupt la scorul de 3-1, cand Tudorici a ratat o ocazie buna, imediat gazdele inscriind dintr-un penalty inventat de unul dintre tusieri

AS Midia Navodari putea scoate cel putin un punct din deplasarea pe care a efectuat-o sambata la Dacia Unirea Braila. Adversarul era destul de accesibil. Cu mai multa luciditate in joc Midia avea sanse in fata brailenilor. Greselile personale au costat-o insa foarte mult. Chiar daca brailenii au condus inca din primul sfert de ora prin golurile lui Gnadt (13) si Cl. Stan (17), Midia a revenit si a redus din diferenta prin Curumi (17), dar pe finalul primei reprize gazdele au mai inscris inca o data prin Gnadt (39). Midia putea din nou reduce din diferenta daca Tudorici nu rata o ocazie clara de gol. Si in loc sa se faca 3-2 s-a facut 4-1 din cauza unei greseli a unuia dintre tusieri, care a acordat penalty la o faza in care centralul indicase careul de 6 m. Penalty-ul a fost transformat de Culeafa (72). La acest scor echilibrul jocului s-a rupt. Gazdele au mai punctat prin Vioreanu (83) si Nicolita (89), tabela fiind "inchisa" de L. Stefan (90). Antrenorul Leonida Nedelcu i-a trimis in teren pe: Vasiliu - Gherbezan, R. Miu, D. Petre, L. Stefan, Truta - Borza, Tudorici, Curumi, Ochia - Roman. Au mai evoluat Scaeteanu (Tudorici), Boras (Ochia) si Frimu (Gherbezan). In etapa viitoare, Midia va primi sambata replica celor de la FC Onesti.