15:50 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Titlu naţional pentru gimnastele de la CSS1 Constanţa

11 Apr, 2014 00:00 1968 Marime text
Prima echipă de junioare 3, nivelul 2, a Clubului Sportiv Şcolar nr. 1 din Constanţa, formată din Emilia Munteanu, Diana Harabagiu, Alexandra Patriche şi Gabriela Toader (antrenori Sorin Bechir şi Mădălina Hârbu), a cucerit medalia de aur la Campionatul Naţional al Cluburilor Sportive Şcolare la gimnastică, de la Buzău. Emilia Munteanu a urcat de patru ori pe podium (locul întâi la sărituri, argint la individual compus şi bronz la sol şi la paralele), iar Diana Harabagiu a obţinut argintul la paralele, pe lângă poziţia a cincea la sol şi opt la sărituri. Alexandra Patriche a ocupat locul cinci la sol, şapte la sărituri şi şase la paralele, iar Gabriela Toader a fost a opta la sol. La categoria junioare 2, nivelul 4, Bianca Matei s-a clasat pe şase la sol.