20:44 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

O noua etapa pentru divizionarele B

26 Sep, 2005 00:00 723 Marime text
In etapa a sasea a Diviziei B la fotbal, echipele constantene angrenate in seria I au obtinut trei rezultate de egalitate si o infrangere. Astfel, la Sacele, Callatis Mangalia nu a reusit sa depaseasca socul eliminarii din Cupa Romaniei si a fost invinsa categoric, scor 1-4. Golul de onoare al formatiei dobrogene a fost inscris de catre Parmac, in minutul 81. Un rezultat foarte bun a obtinut Midia Navodari, pe terenul lui CSM Targoviste, 1-1. Gazdele au inscris in minutul 2, din lovitura de la unsprezece metri, dar Midia a reusit sa egaleze in minutul 26, prin reusita lui Florin Mihai. Un duel constantean a avut loc la Medgidia, acolo unde FC Altay a remizat (1-1) cu Portul Constanta. Au marcat Curumi (min.90+2), pentru Altay, in vreme ce Ferenti a deschis scorul in minutul 44 pentru portuari. In clasament, condus de catre Ceahlaul Piatra Neamt, cel mai bine "sta" Portul Constanta, pe pozitia a 11-a cu 8 puncte, urmata de Altay (pe 13, cu 7 puncte), Midia (pe 14, cu 5 puncte) si in postura de purtatoare a lanternei, Callatis Mangalia, cu trei puncte. Etapa viitoare, Portul primeste pe teren propriu vizita celor de la Forex Brasov, Midia Navodari joaca pe teren propriu cu Laminorul Roman, Callatis tot acasa cu FC Botosani, in vreme ce singura echipa constanteana ce evolueaza in deplasare este FC Altay, aceasta avand un meci foarte greu pe terenul liderului Ceahlaul Piatra Neamt.