Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
15:24 23 10 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Marmura Deleni şi-a pierdut busola în Valea Dacilor

ro

16 Oct, 2012 01:00 1866 Marime text
liga5.jpgEchipa Marmura Deleni a încheiat şifonată rău etapa a opta a Ligii a V-a constănţene de fotbal, Seria Sud, primind 14 goluri în partida din deplasare de la Valea Dacilor. Această echipă dovedeşte un apetit ofensiv de invidiat, în urmă cu două runde, marcând de 13 ori în confruntarea cu Voinţa Cochirleni.

Iată rezultatele complete şi clasamentele:

Seria Nord- Steaua Speranţei Siliştea II - Voinţa Săcele 4-3, Litoral Corbu - Pescăruşul Gârliciu 7-2, Dunaris Topalu - Viitorul Târguşor 1-3, Ulmetum Pantelimon - Viitorul Fântânele 0-3. Pescarul Ghindăreşti, Sportul Tortoman şi Dunărea Ciobanu au avut rundă liberă.

Clasament

1. Săcele - 18p, 2. Ghindăreşti - 15p, 3. Gârliciu - 13p, 4. Corbu - 12p, 5. Tortoman - 10p, 6. Ciobanu - 9p (14-9), 7. Fântânele - 9p (11-9), 8. Târguşor - 9p (14-23), 9. Pantelimon - 3p (6-18), 10. Siliştea II - 3p (9-33), 11. Topalu - 0p.

Seria Sud - Speranţa Nisipari - AS Ciocârlia 7-2, Gloria Seimeni - Trophaeum Adamclisi 4-1, Voinţa Cochirleni - Inter Ion Corvin 2-1, Dacia Mircea Vodă - Sacidava Aliman 2-2, Dunărea Ostrov - Sport Prim Oltina 2-0, CS Peştera - Voinţa Siminoc 3-0, AS Valea Dacilor - Marmura Deleni 14-1.

Clasament

1. Peştera - 21p, 2. Oltina - 19p, 3. Ostrov - 18p, 4. Valea Dacilor - 16p (43-10), 5. Seimeni - 16p (40-16), 6. Nisipari - 15p, 7. Siminoc - 12p, 8. Aliman - 10p, 9. Adamclisi - 7p, 10. Ion Corvin - 6p (22-30), 11. Ciocârlia - 6p (15-26), 12. Cochirleni - 6p (13-42), 13. Mircea Vodă - 4p, 14. Deleni - 3p.

Seria Est - CS Agigea II - AS Bărăganu 8-1, Luceafărul Amzacea - Unirea Topraisar 0-6, Fulgerul Chirnogeni - Recolta Negru Vodă 4-0, Atletic 2 Mai - Farul Tuzla 0-0, Viitorul Cobadin - Voinţa Valu lui Traian 1-0, Viitorul Pecineaga II - Viitorul Mereni 1-1, Avântul Comana - Gloria Albeşti 3-0.

Clasament

1. Comana - 21p, 2. Topraisar - 19p, 3. Mereni - 15p, 4. Agigea II - 15p, 5. Cobadin - 13p, 6. Valu lui Traian - 12p, 7. 2 Mai - 12p (16-14), 8. Tuzla - 12p (22-21), 9. Pecineaga II - 10p, 10. Chirnogeni - 7p (17-16), 11. Negru Vodă - 7p (4-18), 12. Amzacea - 4p, 13. Albeşti - 3p (6-26), 14. Bărăganu - 3p.

Sursa foto: Facebook

Ti-a placut articolul?

Comentarii