02:12 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Liga a 2-a, etapa a 14-a Cât ghinion! Săgeata a luat gol în prelungiri al doilea meci la rând

26 Nov, 2012 00:29 1996 Marime text

sageata.jpgDivizionara secundă Săgeata Năvodari a pierdut cu 0-1 meciul de sâmbătă, de pe terenul Dunării Galați, formație care era penultima în clasamentul Ligii a 2-a la fotbal, înaintea confruntării. Partida a contat pentru etapa a 14-a a campionatului. Gazdele s-au impus în prelungirile partidei (minutul 90+2), printr-un gol marcat de Alexandru Cristea. În etapa trecută, pe teren propriu, Săgeata ratase victoria tot în timpul adiţional, fiind egalată la doi de Rapid CFR Suceava, după ce elevii lui Aurel Șunda au condus la pauză cu 2-0! În confruntarea de la Galați, oaspeții au cerut un penalty în minutul 85, reclamând că fundașul dreapta al Dunării, Iancu, a comis henț în careu la centrarea lui Muscă.

Săgeata a jucat cu: Viciu - B. Oprea, Mușuroaia, Sg. Bar, Goșa - V. Șicu (67 Tigoianu), Vezan (cpt.), V. Apostol, Diaby (80 M. Muscă) - D. Zaharia (78 Pecarov), M. Jianu.
Celelalte rezultate ale etapei au fost: Rapid CFR Suceava - Sportul Studențesc 1-1, Dinamo II - CF Brăila 1-1, ACS Buftea - Unirea Slobozia 0-3, FC Botoșani - Delta Tulcea 1-0. În clasament, Săgeata a coborât de pe locul trei pe cinci, cu 19 puncte.Ierarhia completă: 1. Sportul - 22p, 2. FC Botoșani - 22p, 3. Delta - 20p, 4. CF Brăila - 20p, 5. Săgeata - 19p, 6. CS Otopeni - 19p, 7. Unirea Slobozia - 17p, 8. Chindia - 12p, 9. Dunărea - 12p, 10. Rapid CFR - 12p, 11. Dinamo II - 11p, 12. ACS Buftea - 11p, 13. FC Farul - 6p.

Sursa foto: Liga2.ro