Judeţul Constanţa. Meciurile care se joacă în weekend în Ligile a 4-a, a 5-a şi a 6-a
Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
11:51 14 08 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Judeţul Constanţa. Meciurile care se joacă în weekend în Ligile a 4-a, a 5-a şi a 6-a

ro

21 Apr, 2018 00:00 802 Marime text
Meciurile etapei a 22-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa se dispută în acest weekend, după programul: sâmbătă, 21 aprilie - Unirea Topraisar - Portul Constanţa (ora 11.00 - juniorii, ora 13.00 - seniorii), CS Agigea - Viitorul Fântânele (10.00 / 12.00), Gloria Băneasa - CS Eforie (11.00 / 13.00), Voinţa Valu lui Traian - Sparta Techirghiol (11.00 / 13.00), Farul Tuzla - CS Mihail Kogălniceanu (11.00 / 13.00), CSO Ovidiu - CS Medgidia (111.00 / 13.00), Gloria Albeşti - Ştiinţa Poarta Albă (12.00 / 14.00); duminică, 22 aprilie - CS Năvodari - CS Lipniţa Carvăn (12.00 / 14.00).
La Liga a 5-a a fost programată, duminică, 22 aprilie, tot etapa a 22-a, astfel: CS Murfatlar - Axiopolis Cernavodă II (14.00), Victoria Cumpăna - Carsium Hârşova (11.00), Viitorul Pecineaga - Litoral Corbu (14.30), Speranţa Nisipari - CS Poseidon Limanu (14.30), Voinţa Săcele - CS Peştera (11.00), Sport Prim Oltina - Avântul Comana (11.00), Olimpia Constanţa - Inter Ion Corvin (14.00) şi FC Mereni - Viitorul Târguşor (14.00).
 
Ultimul eşalon fotbalistic judeţean de seniori al judeţului, Liga a 6-a, îşi derulează duminică, 22 aprilie, runda a 15-a. Partidele sunt: în Seria Nord - Pescăruşul Gârliciu - Speranţa Castelu II (11.00), Viitorul Cuza Vodă - Sportul Tortoman (111.00), Ulmetum Pantelimon - Pescarul Ghindăreşti (11.00), Dunărea Ciobanu - Înfrăţirea Cogealac (14.00), Steaua Speranţei Siliştea - Recolta Nicolae Bălcescu (14.00), Dacia Mircea Vodă - Gloria Seimeni (14.00); în Seria Sud - AS Bărăganu - Viitorul Cobadin (11.00), Flacăra Viişoara - Fulgerul Chirnogeni (11.00), Luceafărul Amzacea - Trophaeum Adamclisi (14.00), ITC - Danubius Rasova (11.00), AS Pelinu - AS Independenţa (11.00). Voinţa Cochieleni are rundă liberă.
 
Clasamente:
Liga a 4-a:
- la seniori - 1. Medgidia - 54p, 2. Fântânele - 49p, 3. Năvodari - 46p, 4. Băneasa - 38p, 5. Agigea - 31p, 6. Techirghiol - 29p, 7. Ovidiu - 29p, 8. Lipnița Carvăn - 28p, 9. Eforie - 28p, 10. Albeşti - 28p, 11. Mihail Kogălniceanu - 25p, 12. Portul - 19p, 13. Poarta Albă - 19p, 14. Tuzla - 11p, 15. Topraisar - 7p, 16. Valu lui Traian - 1p;
- la juniori - 1. Valu lui Traian - 51p, 2. Năvodari - 50p, 3. Portul - 47p, 4. Fântânele - 43p, 5. Albeşti - 43p, 6. Medgidia - 36p, 7. Eforie - 28p, 8. Techirghiol - 27p, 9. Mihail Kogălniceanu - 26p, 10. Băneasa - 23p, 11. Lipnița Carvăn - 18p, 12. Poarta Albă - 13p, 13. Agigea -12p, 14. Ovidiu - 8p, 15. Topraisar - 7p, 16. Tuzla - 7p.
Liga a 5-a:
1. Poseidon - 50p, 2. Peştera - 44p, 3. Cernavodă II - 42p, 4. Săcele - 36p, 5. Pecineaga - 28p, 6. Corbu - 27p, 7. Murfatlar - 26p, 8. Olimpia - 26p, 9. Nisipari - 26p, 10. Târguşor - 25p, 11. Mereni - 22p, 12. Comana - 21p, 13. Ion Corvin - 20p, 14. Cumpăna - 18p, 15. Hârşova - 14p, 16. Oltina - 12p.
 
Liga a 6-a:
- în Seria Nord - 1. Tortoman - 35p, 2. Nicolae Bălcescu - 28p, 3. Cuza Vodă - 27p, 4. Mircea Vodă - 26p, 5. Seimeni - 23p, 6. Ciobanu - 18p, 7. Ghindăreşti - 18p, 8. Castelu II - 14p, 9. Siliştea - 13p, 10. Pantelimon - 13p, 11. Cogealac - 10p, 12. Gârliciu - 7p;
- în Seria Sud - 1. Pelinu - 34p, 2. Chirnogeni - 30p, 3. Rasova - 28p, 4. Independența - 23p, 5. Cochirleni - 17p, 6. Amzacea - 16p, 7. Cobadin - 15p, 8. ITC - 13p, 9. Adamclisi - 12p, 10. Viişoara - 5p, 11. Bărăganu - 3p.
 
Sursa foto: ZIUA de Constanţa
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii