Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
15:29 26 04 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul judeţului Constanţa În Liga a 5-a, Sport Prim Oltina a învins în deplasare liderul Viitorul Pecineaga

ro

16 Apr, 2019 00:00 654 Marime text
În etapa a 22-a Ligii a 5-a de fotbal a judeţului Constanţa s-au înregistrat rezultatele: CS Peştera - AS Pelinu 4-0, Viitorul Târguşor - Sportul Tortoman 1-2, FC Mereni - Danubius Rasova 6-4, Carsium Hârşova - Unirea Topraisar 5-1, Voinţa Săcele - Recolta Nicolae Bălcescu 3-1, Speranţa Castelu - CS Murfatlar 3-1, Avântul Comana - Litoral Corbu 2-1, Inter Ion Corvin - Olimpia Constanţa 0-0, Viitorul Pecineaga - Sport Prim Oltina 2-3.
 
 
În Seria Nord din Liga a 6-a a fost programată runda a 14-a, astfel: Victoria Mihai Viteazu - Ulmetum Pantelimon 2-2, Viitorul Cuza Vodă - Pescăruşul Gârliciu 3-1, Gloria Seimeni - Pescarul Ghindăreşti 0-3, Înfrăţirea Cogealac - Dacia Mircea Vodă 0-5, Flacăra Crucea - Steaua Speranţei Siliştea 7-0, Dunărea Ciobanu - Emaus Cernavodă 4-1. În Seria Sud, s-a disputat etapa a 17-a: Trophaeum Adamclisi - Voinţa Cochirleni 0-2, CS Negru Vodă - Viitorul Cobadin 1-3, Old Boys Cobadin - Fulgerul Chirnogeni 1-2, ITC - AS Lumina 1-7, AS Independenţa - AS Bărăganu 6-0, Dunărea Ostrov - AS Viişoara 1-4. Flacăra Viişoara a avut rundă liberă.
 

Clasamente

 
Liga a 5-a: 1. Pecineaga - 46p, 2. Peştera - 45p, 3. Corbu - 44p, 4. Oltina - 43p, 5. Castelu - 43p, 6. Rasova - 37p, 7. Olimpia - 36p, 8. Pelinu - 32p, 9. Comana - 32p, 10. Tortoman - 32p, 11. Săcele - 28p, 12. Ion Corvin - 28p, 13. Mereni - 27p, 14. Nicolae Bălcescu - 23p, 15. Hârşova - 20p, 16. Murfatlar - 19p, 17. Târguşor - 18p, 18. Topraisar - 10p.

Liga a 6-a, seria Nord: 1. Crucea - 35p, 2. Mircea Vodă - 34p, 3. Cuza Vodă - 33p, 4. Mihai Viteazu - 26p, 5. Ciobanu - 23p, 6. Seimeni - 18p, 7. Siliştea - 17p, 8. Ghindăreşti - 16p, 9. Pantelimon - 14p, 10. Cogealac - 12p, 11. Gârliciu - 10p, 12. Emaus - 4p.
 
Liga a 6-a, seria Sud: 1. Viitorul Cobadin - 42p, 2. ITC - 36p, 3. AS Viişoara - 34p, 4. Cochirleni - 30p, 5. Lumina - 29p, 6. Chirnogeni - 29p, 7. Negru Vodă - 27p, 8. Independenţa - 20p, 9. Old Boys Cobadin - 14p, 10. Ostrov - 11p, 11. Adamclisi - 10p, 12. AS Bărăganu - 5p, 13. Flacăra Viişoara - 3p.
 
Sursa foto: Facebook (Veronica Marinciu)
 
Citeşte şi:
 
Fotbalul judeţului Constanţa Rezultatele din etapa a 24-a a Ligii a 4-a

 
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii