05:40 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Echipa din capitală a revenit pe final Baschetbaliștii de la Athletic Constanța au pierdut meciul cu CSU Știința București

04 Mar, 2018 21:36 1283 Marime text
Echipa masculină de baschet Athletic Constanța a pierdut cu 64-76 (33-38 la pauză) meciul de astăzi, din deplasare, cu CSU Știința București, contând pentru etapa a șaptea a fazei semifinale din Liga 1.

A fost un meci în care ambele echipe au prestat un baschet frumos și au ținut scorul de pe tabelă strâns până în ultimele minute! Echipa din capitală a revenit pe finalul meciului și s-a distanțat treptat, după ce BC Athletic conducea pe tabelă, 58-62 cu șase minute rămase din sfertul 4. Mulțumim tuturor celor care ne-au susținut la Arena de Baschet din București! Team is everything!, este mesajul BC Athletic.

După această înfrângere, bilanțul din în faza semifinal al formaţiei constănţene e de patru victorii şi trei înfrângeri: 71-66 după prelungiri, în deplasare, cu CSO Voluntari, 93-67 la Constanţa cu CSM Ploieşti, 79-60 la Constanţa cu Mediaş, 77-70 la Constanţa cu CS Cuza Sport Brăila, 83-91 în deplasare cu CSM Sighet, 75-81 după prelungiri, pe teren propriu, cu CN Aurel Vlaicu Bucureşti și 64-76 în deplasare cu CSU Știința București.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic)