02:24 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE Echipa Animal Pack din Constanţa, învinsă în finala mare a Ligii Naţionale de Baschet Amator

09 Jun, 2019 10:06 1694 Marime text
Echipa Animal Pack din Constanţa dispută astăzi finala mare a Ligii Naţionale de Baschet Amator.

Adversara din meciul pentru titlu este Babeş Cluj Napoca, iar partida se desfăşoară, de la ora 13.00, în Sala Sporturilor din Constanţa, cea care găzduieşte confruntările Turneului Final Four al întrecerii.

În semifinale, Animal Pack a dispus de BC Valbon Arad cu 70-55, la pauză 41-26, iar pe sferturi 25-14, 16-12, 16-16, 13-13.

Babeş Cluj Napoca s-a calificat în finala mare după ce a învins Şacalii Bucurteşti, scor 75-57.

Finala mică, BC Valbon Arad - Şacalii Bucureşti, se joacă astăzi, de la ora 11.00.

UPDATE 2:

Animal Pack a fost învinsă în finala mare cu 57-49, Babeş Cluj Napoca intrând în posesia medaliilor de aur.

Echipa din Cluj a condus şi la pauză, cu 31-27, iar pe sferturi scorul meciului Constanţa - Cluj a fost 14-15, 13-16, 12-18 şi 10-8.

Babeș Cluj Napoca este campioana Final 4 - Liga Națională de Baschet Amator, Constanța 2019 după ce s-au impus în finală în fața celor de la Animal Pack Constanța, scor final Babeș 57 - 49 Animal Pack. Mulțumim Arad, mulțumim București, mulțumim Constanța, mulțumim Cluj. Marius Crăciun (Babeș Cluj Napoca) a fost ales MVP-ul turneului!, se arată pe pagina de Facebook a Asociaţiei Judeţene de Baschet Constanţa.

UPDATE 1:

Pe locul trei s-a clasat formaţa Şacalii Bucureşti, care, în finala mică, a dispus de BC Valbon Arad cu 86-63.

Sursa foto: Facebook (Asociaţia Judeţeană de Baschet Constanţa)