Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
06:11 19 10 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Care au fost cele mai frumoase meciuri de la Campionatul Naţional de Kung-Fu, desfăşurat la Constanţa

ro

18 Jun, 2018 09:28 444 Marime text
Complexul Sportiv „Tomis” din Constanţa a găzduit Campionatul Naţional de Kung-Fu, la probele de „Erjie-Gun Fight”, „Sanda” şi „Total-Contact Fighting”, ediţia 2018.
 
La campionat au participat 75 de sportivi (de la toate categoriile de vârstă), din 11 cluburi sportive membre ale Federaţiei Române de Arte Marţiale de Contact.
 
Rezultatele luptătorilor de la cluburile din judeţul Constanţa sunt următoarele:
 
1. PROBA „ERJIE-GUN FIGHT” INDIVIDUAL

MASCULIN

1.SENIORI +18 ANI, OPEN KG
1.TIMOFTE CRISTIAN                                        CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA
2.MAXIM MARIUS                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
2.TINERET 16-20 ANI
1.BOCAI TUDOR                                               CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
2.MAXIM MARIUS                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
3.CADEŢI 14-15 ANI OPEN KG
1.TUSLARU PAUL                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
2.SANDU ROBERT GABRIEL                             CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
4.COPII 12-13 ANI -55 KG
1.BOCAI VLAD                                                  CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
2.COLCER REMUS CONSTANTIN                      CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA
3.PANAIT ANDREI                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
3.CONSTANTIN DANIEL CRISTIAN                     CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA
5.COPII 12-13 ANI +55 KG
1.DUMITRU ALEXANDRU VASILE                     CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
6.COPII 10-11 ANI -35 KG
1.BARBU DAVID                                               CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
2.ERIMIA ALEXANDRU                         CS SILVER SAMURAI COBADIN
7. COPII 10-11 ANI -40 KG
1.DINCĂ DAVID CRISTIAN                                 CS SILVER SAMURAI COBADIN
8.COPII 10-11 ANI -50 KG
3.CHENARU ALEXANDRU                                 CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
9.COPII 10-11 ANI +50 KG
1.LUNGOCI COSMIN ALEXANDRU                    CS SILVER SAMURAI COBADIN
2.MUREŞAN FLORENTIN                                  CS SILVER SAMURAI COBADIN
3.PLEŞCAN DAVID                                           CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA
10.COPII 8-9 ANI -25 KG
1.ANEI TIBERIU IONUT                          CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA
11.COPII 8-9 ANI -30 KG
1.HORLEANU IONUŢ GABRIEL              CS SILVER SAMURAI COBADIN
2.TAKAK BARAN                                              CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA
12.COPII 8-9 ANI -35 KG
1.FECHET RADU                                              CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
2.APOSTOL ŞTEFAN                                        CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA
3.CONSTANTIN STEVEN GABRIEL                    CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA
13.COPII 8-9 ANI +35 KG
1.MANDRIC IUSTIN FLORENTIN             CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA
2.TOMA IONUŢ CLAUDIU                                   CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA
14.COPII 6-7 KG -20 KG
1.BANU LAURENŢIU ANDREI                            CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA
2.HULEA IONUŢ LIVIU                                       CS SILVER SAMURAI COBADIN
3.DUMITRESCU MATEI                         CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA
15.COPII 6-7 ANI -25 KG
1.AVASILOAI CRISTIAN GABRIEL                      CS SILVER SAMURAI COBADIN
2.FECHET VLAD                                               CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
3.BĂDĂRAU IONUŢ GIULIANO               CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA
16.COPII 6-7 ANI +25 KG
1.HAGI-CHERIM ZAFER                                    CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA
2.PEŢEA LUCA                                                 CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA   
    
FEMININ

17.CADETE 14-15 ANI OPEN KG
1.STOICA RAMONA                                          CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
18.COPII 10-11 ANI FEMININ, -35 KG
1.PANAIT VALENTINA                                       CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
2.ROŞIORU MIRUNA IOANA                              CS SILVER SAMURAI COBADIN
3.TIMOFTE DELIA ANDREEA                            CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA
19.COPII 10-11 ANI FEMININ, -40 KG
1.MIHALCEA LARISA                                        CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
2.ZUGRAVU ISABELA MARIA                            CS NOUA GENERATIE MANGALIA
20.COPII 10-11 ANI FEMININ, -45 KG
2.ROIBU IUSTINA DELIA                                    CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA
21.COPII 10-11 ANI FEMININ, +45 KG
3.TRIFU ARIANA MARIA                                    CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2. PROBA „SANDA“ INDIVIDUAL

MASCULIN
1.COPII 10-11 ANI -40 KG
1.MAULTI TAIFUN                                              CS TAICHIDO-RYU CONSTANŢA
2.COPII 10-11 ANI -45 KG
1.GAVRIL VIOREL                                             CS TAICHIDO-RYU CONSTANŢA
3.COPII 10-11 ANI -55 KG
2.ICHIM FLAVIUS                                              CS TAICHIDO-RYU CONSTANŢA
4.COPII 8-9 ANI -30 KG
1.STANCIU SEBASTIAN                                    CS TAICHIDO-RYU CONSTANŢA

FEMININ

1.CADETE 14-15 ANI OPEN KG
1.STOICA RAMONA                                          CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
2.COPII 10-11 ANI FEMININ, -40 KG
1.MIHALCEA LARISA                                        CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
2.ZUGRAVU ISABELA MARIA                            CS NOUA GENERATIE MANGALIA
3.COPII 10-11 ANI FEMININ, +40 KG
1.TRIFU ARIANA MARIA                                    CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
 
3. PROBA „TOTAL-CONTACT FIGHTING” INDIVIDUAL

MASCULIN

1.SENIORI +18 ANI, -80 KG
1.GĂLĂŢEANU DĂNUŢ                                      CS TAICHIDO-RYU CONSTANŢA
2.TIMOFTE CRISTIAN                                        CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA
2.SENIORI +18 ANI, +80 KG
2.MAXIM MARIUS                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
3.CADEŢI 14-15 ANI, +60 KG
1.TUDORA MARIO                                            CS TAICHIDO-RYU CONSTANŢA
2.TUZLARU PAUL                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
4.COPII 12-13 ANI, -40 KG
1.KOZMA ANTONIO                                          CS TAICHIDO-RYU CONSTANŢA
2.PANAIT ANDREI                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
5.COPII 10-11 ANI, -35 KG
1.BĂLAN DARIUS                                             CS TAICHIDO-RYU CONSTANŢA
2.BARBU DAVID                                               CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
6.COPII 10-11 ANI, -35 KG
1.STOIAN COSMIN                                            CS TAICHIDO-RYU CONSTANŢA
2.ILIE ANDREI                                                   CS TAICHIDO-RYU CONSTANŢA
3.LUNGOCI COSMIN ALEXANDRU                    CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA
7.COPII 10-11 ANI, -35 KG
1.MIHĂIEŞI ANDREI                                          CS TAICHIDO-RYU CONSTANŢA
2.FECHET RADU                                              CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
8.COPII 6-7 ANI, -25 KG
1.PREDA EMILIAN                                            CS TAICHIDO-RYU CONSTANŢA          
2.DUMITRESCU MATEI                         CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA
9.COPII 10-11 ANI, -35 KG
1.ALEXA ANDREI                                             CS TAICHIDO-RYU CONSTANŢA
2.FECHET VLAD                                               CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
 

Cei mai mulţi dintre sportivi au participat la două probe. Sportivii consacraţi au confirmat forma bună din acest an şi au obţinut rezultatele aşteptate. Au apărut noi sportivi, tinere speranţe, care au reuşit să se impună chiar de la prima participare la un campionat naţional.
 
La fiecare probă au fost meciuri foarte disputate, sportivii dorindu-şi foarte mult să câştige. La probele de contact, „Sanda” şi „Total-Contact Fighting”, probe în general evitate de către sportivi datorită durităţii lor, au intrat sportivi noi, care ne-au dovedit forma bună în care au ajuns şi au reuşit să se impună.
 
Cele mai frumoase meciuri au fost la „Sanda”, între sportivele Ramona Stoica, de la CS Marea Neagră şi Diana Patriche, de la CS Dunărea Albastră din Galaţi, iar la „Total-Contact Fighting”, între sportivii Marius Macsim, de la CSA Axiopolis Sport din Cernavodă şi Sebastian Moise de la CS Voinţa Tîrgovişte.
 
Campionatul s-a desfăşurat cu sprijinul Direcţiei Judeţene pentru Tineret şi Sport Constanţa, director Mariana Solomon, a declarat Florin Iordănoaia, preşedintele CS Marea Neagră Constanţa.


Sursa foto: ZIUA de Constanţa

Ti-a placut articolul?

Comentarii