17:33 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

BC Athletic Constanța a condus înaintea ultimului sfert în deplasare CSM Phoenix CSU Galați, dar a cedat la final

30 Mar, 2019 22:42 1137 Marime text
Echipa masculină de baschet Athletic Constanța a disputat astăzi partida din deplasare cu CSM Phoenix CSU Galați, contând pentru Grupa Galbenă a Ligii Naționale.

Oaspeții au condus la pauză cu 47-34, după ce au câștigat primele două sferturi, 21-16 și 26-18, însă formația gălățeană a revenit și s-a impus în celelalte două sferturi la o diferență care i-a permis să câștige partida cu 81-74 (22-12, 25-15).

În ultimul sfert s-a intrat tot cu avantaj al oaspeților, 59-56!

CSM Phoenix CSU Galați se impune în meciul cu BC Athletic Constanța, scor final 81-74. Pentru BC Athletic Constanța marcatori au fost Brandon Lockhart cu 19p (3x3p), Deondre Ray 18p (1x3p), Dani Mâinea 13p (1x3p), Andrei Oprean 11p (3x3p), Bradon McLean și Alin Andrieș câte 4p, Samuel Berkelund 3p, Nicu Ciucă 2p. BC Athletic termină meciul cu 42 de recuperări dintre care 21 de recuperări au fost ale lui Deondre Ray! Pentru BC Athletic au mai jucat Adrian Trandafir, Andrei Șerban și Sergiu Ursu. La începutul lunii aprilie BC Athletic revine pe teren propriu unde va primi vizita celor de la CSM Mediaș, vineri, 5 aprilie, de la ora 19.00 la Sala Sporturilor din Constanța! Team is everything!, se arată pe pagina de Facebook a BC Athletic.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): ZIUA de Constanța