21:54 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Avalanşă de goluri la Năvodari Săgeata şi-a umflat muşchii în amicalul cu CS Agigea

12 Nov, 2012 02:24 1780 Marime text
sageata.jpgDivizionara secundă Săgeata Năvodari a câştigat cu 11-0 (6-0) meciul amical de sâmbătă, de pe teren propriu, cu CS Agigea, vicelidera Seriei Est a Ligii a 4-a constănţene. Săgeata a disputat această partidă de verificare întrucât a avut liber în această săptămână în Liga a 2-a. De cealaltă parte, nici CS Agigea nu a jucat în week-end în campionat, Săgeata stabilind acest adversar pentru disputa de verificare după ce FC Viitorul şi ACS Buftea au declinat invitaţiile primite (Viitorul acceptase în primă fază). Golurile au fost marcate de Şicu (12), V. Apostol (14), Jianu (17, 34, 44), D. Zaharia (40), Diaby (54, 56), Goşa (58), Pecarov (63) şi Tigoianu (66).

Săgeata (antrenor, Aurel Şunda) a început meciul cu: Fl. Olteanu - Şamata, Sg. Bar, Muşuroaia, Cheţan - Şicu, V. Apostol, Pleniceanu, R. Dumitru - D. Zaharia, Jianu. În repriza secundă au mai intrat Gordin - B. Oprea, Muscă, Tudorache, Cazan, Vezan, Diaby, Goşa, Pecarov şi Tigoianu. CS Agigea (director tehnic, Gheorghe Nedu; antrenor, Paul Cristache) a jucat cu: Pascale - Iacobuţă, Fugaru, Anghel, R. Dragomir - Gechereanu, Grămoşteanu, Boraş, Purcărea - Drăghici, Paraschiv. După pauză, au mai fost folosiţi Mogoşanu şi Cristache.

Înainte de meci, pe stadionul care a găzduit disputa amicală, „Flacăra", s-a antrenat Steaua, pentru disputa de aseară cu FC Viitorul. Liderul Ligii 1 a efectuat o şedinţă de pregătire la Năvodari şi ieri dimineaţă.

Sursa foto: Facebook