Ludovic Orban „Nu voi demisiona din PNL daca pierd alegerile"
Ludovic Orban: „Nu voi demisiona din PNL daca pierd alegerile"
1356
Marime text
Liberalii îşi aleg astăzi noul preşedinte. Au de optat între actualul preşedinte, Crin Antonescu, Ludovic Orban şi Viorel Cataramă. Chiar dacă Orban a declarat că are doar 20% şanse faţă de contracandidatul său Crin Antonescu, el spune că va lupta până la capăt pentru şefia partidului şi a precizat că nu va demisiona din PNL dacă va pierde alegerile. „Când mi-am anunţat candidatura nu m-am jucat, pentru că pentru mine preşedinţia este o instituţie fundamentală şi nu imi permit să mă retrag", a precizat Orban.
Sursa: Antena3.ro
Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi


