05:36 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE. Hagi, lovit de o monedă FC Viitorul a remizat cu FCSB pe Arena Naţională. Suspansul se menține

24 Apr, 2017 20:33 3992 Marime text
Rămasă pe locul doi în ierarhia Ligii 1, FC Viitorul susţine în această seară, de la ora 20.30, în deplasare, un meci decisiv cu liderul FCSB, pe care, cu o victorie, îl egalează la puncte. În urma meciului din această seară, din etapa a şaptea a turneului play-off, în funcţie de rezultatul care se va înregistra, suspansul se poate prelungi sau FCSB se poate distanţa decisiv.

În acest moment, clasamentul este următorul: 1. FCSB - 37p, 2. FC Viitorul - 34p, 3. Dinamo - 33p, 4. CFR Cluj - 33p, 5. CSU Craiova - 28p, 6. Astra Giurgiu - 26p. Sâmbătă, CFR Cluj a învins Astra în deplasare cu 1-0.

Update: ora 22.20

Meciul s-a terminat la egalitate, 1-1. Intre cele doua echipe ramane o diferenta de trei puncte, cu trei etape inainte de incheierea campionatului.

Din minutul 80, constănțenii au evoluat în inferioritate numerică, Robert Hodorogea ieşind accidentat după ce Viitorul efectuase toate cele trei schimbări.

La final, Gică Hagi a declarat:

Am suferit, Steaua a fost mai bună. Rîmniceanu a apărat foate bine. Învățăm de la fiecare meci. Mai sunt trei etape, vedem ce va fi.

În timpul partidei, Hagi a fost lovit de o monedă aruncată din tribună.

FCSB (antrenor, Laurențiu Reghecampf): Fl. Niță - Pleașcă (81 Tamaș), Bălașa, Moke, Momcilovici - Pintilii, Ov. Popescu (76 Gnohere) - Enache (60 De Amorim), Boldrin, Fl Tănase - Alibec

FC Viitorul (manager tehnic, Gică Hagi): Rîmniceanu - Hodorogea, Țîru, Boli, Ganea - Benzar, Roșu, Vînă - Purece (55 Casap), Chițu (70 Țucudean), Fl. Coman (70 Vl. Morar).

În etapa a 8-a din Play-Off, FC Viitorul va evolua sâmbătă (29 aprilie, ora 20.30) pe teren propriu, contra formației Astra Giurgiu.

Update: ora 22.00

În minutul 74 FC Viitorul reuşeşte să egaleze prin golul reuşit de Ţucudean.

Update: ora  21.25

FCSB conduce pe FC Viitorul la pauză cu scorul 1-0 prin golul înscris de Pintilii în minutul 40.

Sursa foto: ZIUA de Constanţa