Portrete
Oameni care au făcut istorie culturală în Dobrogea
10:15 06 12 2016 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Fazele judeţene ale Memorialelor „Gheorghe Ola” şi „Gheorghe Ene” se dispută de astăzi, la Valu lui Traian

ro

31 Oct, 2016 00:00 551 Marime text
Faza judeţeană a Memorialelor „Gheorghe Ola“ (jucători născuţi în 2007) şi „Gheorghe Ene“ (născuţi în 2008) la minifotbal se desfăşoară de astăzi şi până vineri, 4 noiembrie, în Sala Sporturilor din Valu lui Traian.
 
Competiţiile se derulează sub organizarea Asociaţiei Judeţene de Fotbal Constanţa. Memorialele „Gheorghe Ola” şi „Gheorghe Ene” reprezintă primele faze ale Campionatelor Naţionale la aceste categorii de vârstă, prima clasată la fiecare categorie urmând să obţină calificarea în faza zonală a Campionatului Naţional. Astfel, câştigătoarele celor două categorii (2007 şi 2008) vor fi desemnate campioanele judeţului Constanţa şi se vor califica în fazele superioare ale Memorialelor „Gheorghe Ola“ şi „Gheorghe Ene“.
 
La Categoria 2007 participă 16 echipe, împărţite în patru grupe: A - Academia Hagi 1, Academia Farul 2, Black Sea Năvodari, Victoria Cumpăna; B - Academia Farul 1, ASSF Mangalia 2, Axiopolis Cernavodă, ACS Luceafărul; C - ASSF Mangalia 1, CS Năvodari 2, ACS Performer, CS Eforie; D - Sporting Năvodari, Academia Hagi 2, GSIB Mangalia, CS Năvodari 1.
 
La Categoria 2008 s-au înscris 14 echipe, împărţite în patru grupe: A - Academia Hagi 2, Arka Constanţa, CS Năvodari, Voinţa Valu Traian; B - Academia Hagi 1, Academia Farul 3, ACS Performer, Portul Constanţa; C - Academia Farul 2, Trophaeum Adamclisi, ACS Luceafărul; D - Academia Farul 1, CS Eforie, Black Sea Năvodari. La ambele categorii de vârstă, se vor califica mai departe primele două clasate din cele patru grupe, campioana urmând a fi desemnată după încheierea sferturilor, semifinalelor şi finalei mari.

Programul complet al celor două memoriale

Luni, 31 octombrie

9.00: Academia Hagi 1 - Victoria Cumpăna     (2007, A)
9.50: Academia Farul 2 - Black Sea Năvodari     (2007, A)
10.40: ASSF Mangalia 2 - Axiopolis Cernavodă     (2007, B)
11.30: Academia Farul 1 - ACS Luceafărul     (2007, B)
12.20: Academia Hagi 1 - Academia Farul 2     (2007, A)
13.10: Victoria Cumpăna - Black Sea Năvodari     (2007, A)
14.00: Academia Farul 1 - ASSF Mangalia 2     (2007, B)
14.50: ACS Luceafărul - Axiopolis Cernavodă     (2007, B)
15.40: ASSF Mangalia - CS Eforie      (2007, C)
16.30: CS Năvodari 2 - ACS Performer (2007, C)
17.20: ARKA Constanţa - CS Năvodari      (2008, A)
18.10: Academia Hagi 2 - Voinţa Valu Traian     (2008, A)
19.00: ACS Luceafărul - Academia Farul 2     (2008, C).

Marţi, 1 noiembrie

9.00: Sporting Năvodari - CS Năvodari 1      (2007, D)
9.50: Academia Hagi 2 - GSIB Mangalia      (2007, D)
10.40: Voinţa Valu Traian - CS Năvodari      (2008, A)
11.30: Academia Hagi 2 - ARKA Constanţa     (2008, A)
12.20: CS Năvodari - GSIB Mangalia      (2007, D)
13.10: Sporting Năvodari - Academia Hagi 2     (2007, D)
14.00: ARKA Constanţa - Voinţa Valu Traian     (2008, A)
14.50: CS Năvodari - Academia Hagi 2      (2008, A)
15.40: Black Sea Năvodari - Academia Hagi 1     (2007, A)
16.30: Academia Farul 2 - Victoria Cumpăna     (2007, A)
17.20: Black Sea Năvodari - Academia Farul 1     (2008, D)
18.10: Academia Hagi 1 - Portul Constanţa     (2008, B)
19.00: Academia Farul 3 - ACS Performer     (2008, B).

Miercuri, 2 noiembrie

9.00: CS Eforie - ACS Performer      (2007, C)
9.50: ASSF Mangalia - CS Năvodari 2      (2007, C)
10.40: CS Eforie - Black Sea Năvodari      (2008, D)
11.30: Trophaeum Adamclisi - ACS Luceafărul (2008, C)
12.20: CS Năvodari 2 - CS Eforie      (2007, C)
13.10 ACS Performer - ASSF Mangalia      (2007, C)
14.00: Portul Constanţa - ACS Performer      (2008, B)
14.50: Academia Hagi 1 - Academia Farul 3     (2008, B)
15.40: Academia Farul 2 - Trophaeum Adamclisi (2008, C)
16.30: Academia Farul 1 - CS Eforie     (2008, D)
17.20: Academia Farul 3 - Portul Constanţa     (2008, B)
18.10: ACS Performer - Academia Hagi 1      (2008, B)

Joi, 3 noiembrie

9.00: Academia Hagi 2 - CS Năvodari 1      (2007, D)
9.50: GSIB Mangalia - Sporting Năvodari      (2007, D)
10.40: ASSF Mangalia 2 - ACS Luceafărul      (2007, B)
11.30: Axiopolis Cernavodă - Academia Farul 1     (2007, B)
12.20: 1C - 2D      (2007, Sfert 3)
13.10: 1D - 2C      (2007, Sfert 4)
14.00: 1A - 2B      (2007, Sfert 1)
14.50: 1B - 2A      (2007, Sfert 2)
15.40: 1A - 2B      (2008, Sfert 1)
16.30: 1B - 2A      (2008, Sfert 2)
17.20: 1C - 2D      (2008, Sfert 3)
18.10: 1D - 2C      (2008, Sfert 4)

Vineri, 4 noiembrie

9.00: Câştigătoare Sfert 1 - Câştigătoare Sfert 3     (2008, Semifinala 1)
9.50: Câştigătoare Sfert 2 - Câştigătoare Sfert 4     (2008, Semifinala 2)
10.40: Câştigătoare Sfert - Câştigătoare Sfert 3     (2007, Semifinala 1)
11.30: Câştigătoare Sfert 2 - Câştigătoare Sfert 4     (2007, Semifinala 2)
12.20: Locurile 3-4      (2008)
13.10: Locurile 3-4 (2007)
14.00: Finala mare      (2008)
14.50: Finala mare (2007)
Sursa foto: Facebook (Academia Hagi)
 
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii