Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
15:05 08 12 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Programul oficial S-au ales gazdele turneelor zonale ale Memorialelor Gheorghe Ola (2010) și Gheorghe Ene (2011)

ro

21 Nov, 2019 15:26 455 Marime text
Joi au avut loc, la sediul Federației Române de Fotbal, ședințele pentru stabilirea gazdelor și programelor turneelor zonale ale Memorialelor Gheorghe Ola (jucători născuți după 1 ianuarie 2010) și Gheorghe Ene (jucători născuți după 1 ianuarie 2011).

Academia Hagi 2010 (FOTO), echipă pregătită de Ciprian Micu (antrenor) și Constantin Mareș (director coordonator), și-a câștigat dreptul să reprezinte județul Constanța în fazele superioare ale Memorialului Gheorghe Ola după ce a devenit, la începutul acestei luni, vicecampioana județului Constanța (3-4 în finala cu FC Farul).

Academia Hagi 2010 se va alinia la startul turneului zonal 3, de la Chiajna, alături de Kids Sport Lehliu, Unirea Slobozia, Chelsea București și Concordia Chiajna. Turneul va avea loc în intervalul 2-3 decembrie 2019.

Programul turneului zonal 3 al Memorialului Gheorghe Ola (2010):

Luni, 2 decembrie 2019:
Kids Sport Lehliu - Concordia Chiajna
ACADEMIA HAGI - Unirea Slobozia
Concordia Chiajna - Chelsea București
​Kids Sport Lehliu - ACADEMIA HAGI
Unirea Slobozia - Chelsea București

Marți, 3 decembrie 2019:
Kids Sport Lehliu - Unirea Slobozia
ACADEMIA HAGI - Concordia Chiajna
Chelsea București - Kids Sport Lehliu
​Unirea Slobozia - Concordia Chiajna
Chelsea București - ACADEMIA HAGI


Academia Hagi 2011, formație pregătită de Florin Burcea (antrenor) și Constantin Mareș (director coordonator), a devenit campioana Județului Constanța (6-1 în finala cu Academia Hagi 2012) și va reprezenta județul Constanța în fazele superioare ale Memorialului Gheorghe Ene.

Academia Hagi 2011 se va alinia la startul turneului zonal 2, de la Brăila, alături de Prosport Academy București, Galactic Focșani, Șoimii Dunăreni Galați, Kinder Brăila și Delta Dobrogea Tulcea. Turneul va avea loc în intervalul 29 noiembrie - 1 decembrie 2019.

Programul turneului zonal 2 al Memorialului Gheorghe Ene (2011):

Vineri, 29 noiembrie 2019:
Prosport Academy - ACADEMIA HAGI
Șoimii Dunăreni Galați - Delta Dobrogea Tulcea
Galactic Focșani - Kinder Brăila
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
​Prosport Academy - Delta Dobrogea Tulcea
ACADEMIA HAGI - Galactic Focșani
Șoimii Dunăreni Galați - Kinder Brăila

Sâmbătă, 30 noiembrie 2019:
Prosport Academy - Galactic Focșani
ACADEMIA HAGI - Șoimii Dunăreni Galați
Delta Dobrogea Tulcea - Kinder Brăila
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
​Prosport Academy - Șoimii Dunăreni Galați
Delta Dobrogea Tulcea - Galactic Focșani
ACADEMIA HAGI - Kinder Brăila

Duminică, 1 decembrie 2019:
Prosport Academy - Kinder Brăila
ACADEMIA HAGI - Delta Dobrogea Tulcea
Șoimii Dunăreni Galați - Galactic Focșani

Sursă foto: academiahagi.ro

Ti-a placut articolul?

Comentarii