00:13 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Delta Dobrogea Tulcea a eliminat FC Farul din Cupa României

26 Aug, 2015 00:00 2147 Marime text
FC Farul a fost eliminată din Cupa României, ediţia 2015/2016, încă din primul meci disputat în competiţie. Ieri, în faza a IV-a a Cupei, „marinarii“ au pierdut cu 0-2, după prelungiri, partida cu Delta Dobrogea Tulcea (Liga a III-a), întâlnirea disputându-se la Babadag. După 90 de minute de joc, scorul a rămas 0-0 şi s-a intrat în prelungiri. În ciuda faptului că evolua în zece jucători, echipa tulceană a reuşit să înscrie de două ori în timpul suplimentar, prin Jianu (115) şi Vezan (117), calificându-se în etapa următoare. FC Farul a început meciul în formula: Olaru - D. Bratu, M. Rusu, S. Ilie, M. Ion, Nicorec, Milea, Ad. Ionescu, Cristocea, Butoi, Pătulea, pe parcursul meciului mai fiind folosiţi Al. Grigoraş şi Corcoveanu. „A fost un meci echilibrat, cu ocazii de ambele părţi. Odată cu scurgerea timpului, a devenit clar că cine marca prima câştiga. Am întâlnit un adversar puternic, care a fost mai bun ca noi, din moment ce ne-a învins”, a declarat Constantin Gache, antrenrul principal al Farului.