De-ale iernii
Evenimentele iernii in Constanta
08:32 29 03 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Ce meciuri de fotbal se joacă, în weekend, în Ligile a IV-a şi a V-a

ro

28 Mar, 2015 00:00 1475 Marime text


Liga a IV-a de fotbal a judeţului Constanţa a ajuns la etapa a 22-a, ultima din sezonul regulat.

Programul acesteia este următorul: Seria Est - sâmbătă, 28 martie - CS Agigea - Vulturii Cazino Constanța (ora 10.00 - juniorii; ora 12.00 - seniorii), Victoria Mihai Viteazu - Sparta Techirghiol (12.00 / 14.00), Avântul Comana - Victoria Cumpăna (12.00 / 14.00); marţi, 31 martie - Portul Constanţa - CS Eforie (15.00 / 17.00). Partida Litoral Corbu - Unirea Topraisar le va reveni oaspeţilor cu 3-0, gazdele retrăgându-se din campionat; Seria Vest - sâmbătă, 28 martie - Perla Murfatlar - CS Mihail Kogălniceanu (11.00 / 13.00), Dunărea Ostrov - Axiopolis Cernavodă (11.00 / 13.00), Știința Poarta Albă - Gloria Băneasa (11.00 / 13.00); duminică, 29 martie - CSO Ovidiu - Voința Valu lui Traian (10.00 / 12.00). FC Viitorul II are rundă liberă, iar CFR Constanța va câştiga la masa verde, cu 3-0, disputa de pe teren propriu cu Progresul Medgidia, echipă care s-a retras din campionat). Din ambele serii, se cunosc deja echipele calificate în play-off: Agigea, Eforie, Portul, Topraisar, Mihai Viteazu, Techirghiol (în Seria Est), Viitorul II, Cernavodă, Băneasa, Ostrov, Ovidiu şi Mihail Kogălniceanu (în Seria Vest).    

Clasamente:

Seria Est - 1. Agigea - 49p, 2. Eforie - 39p, 3. Portul - 35p, 4. Topraisar - 32p, 5. Mihai Viteazu 32p, 6. Techirghiol - 32p, 7. Comana - 29p, 8. Cumpăna - 28p, 9. Vulturii Cazino- 13p, 10. Corbu - 9p (formație retrasă din campionat), 11. Aurora 23 August - -6p (formație exclusă din campionat).

Seria Vest - 1. Viitorul II - 58p, 2. Cernavodă - 48p, 3. Băneasa - 38p, 4. Ostrov - 33p; 5. Ovidiu - 29p, 6. Kogălniceanu - 29p, 7. CFR - 24p, 8. Poarta Albă - 13p, 9. Murfatlar - 12p, 10. Valu lui Traian - 11p, 11. Medgidia - 9p (formație retrasă din campionat).

Duminică, 29 martie, se dispută etapa a 16-a a Ligii a V-a, după programul: Seria Nord - Ulmetum Pantelimon - Sportul Tortoman (11.00), Viitorul Cuza Vodă - Gloria Seimeni (11.00), Viitorul Târguşor - Pescăruşul Gârliciu (11.00), Dacia Mircea Vodă - Pescarul Ghindăreşti (14.00), SC Horia - Voinţa Săcele (14.00), Viitorul Fântânele - Dunaris Topalu (14.00), Recolta Nicolae Bălcescu - Dunărea Ciobanu (14.00); Seria Sud - Marmura Deleni - Speranţa Nisipari (11.00), AS Independenţa - Trophaeum Adamclisi (11.00), Castelanii Castelu - AS Ciocârlia (11.00), Viitorul Cobadin - Inter Ion Corvin (11.00), CS Peştera - Voinţa Cochirleni (14.00), Danubius Rasova - AS Carvăn (14.00); Seria Est - Atletic 2 Mai - Farul Tuzla (11.00), Viitorul Mereni - Şcoala de Fotbal Mangalia (11.00), Gloria Albeşti - Olimpia Constanţa (11.00), CS Agigea II - Voinţa Siminoc (14.00), Fulgerul Chirnogeni - Luceafărul Amzacea (14.00), AS Bărăganu - Oil Terminal 2013 Constanţa (14.00), Grupul Şcolar Ion Bănescu Mangalia - Viitorul Pecineaga (14.00).    

Clasamente:

Seria Nord: 1. Fântânele - 36p, 2. Gârliciu - 32p, 3. Săcele - 31p, 4. Tortoman - 29p, 5. Seimeni - 25p, 6. Nicolae Bălcescu - 22p, 7. Târguşor - 22p, 8. Ciobanu - 21p, 9. Mircea Vodă - 21p, 10. Cuza Vodă - 19p, 11. Ghindăreşti - 15p, 12. Horia - 9p, 13. Topalu - 5p, 14. Pantelimon - 4p. 

Seria Sud: 1. Rasova - 35p, 2. Peştera - 30p, 3. Nisipari - 30p, 4. Oltina - 23p, 5. Ion Corvin - 22p, 6. Cobadin - 19p, 7. Cochirleni - 18p, 8. Castelu - 16p, 9. Independenţa - 13p, 10. Ciocârlia - 11p, 11. Carvăn - 10p, 12. Adamclisi - 10p, 13. Deleni - 4p.

Seria Est: 1. Oil Terminal 2013 - 37p, 2. Albeşti - 36p, 3. 2 Mai - 32p, 4. Pecineaga - 31p, 5. Tuzla - 29p, 6. Amzacea - 25p, 7. Siminoc - 22p, 8. Mereni - 21p, 9. Olimpia - 17p, 10. Agigea II - 16p, 11. Chirnogeni - 11p, 12. SF Mangalia - 11p, 13. GSIB - 8p, 14. Bărăganu - 4p.
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii