Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
20:30 07 08 2020 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul județului Constanța CS Agigea, CS Năvodari, CS Peștera, AS Pelinu Gold 2019 și Viitorul Cuza Vodă au încheiat anul pe locul întâi

ro

10 Dec, 2019 00:00 2142 Marime text

Ultimele partide din acest an în fotbalul judeţean, patru restanţe, s-au încheiat cu următoarele rezultate: la Liga a IV-a (etapa a 19-a) - Emaus Cernavodă - CS Lipniţa Carvăn 0-6 (la seniori) / 3-0 (la juniori); la Liga a V-a - în Seria Nord - Litoral Corbu - CS Peştera 4-1 (din etapa a 9-a), Flacara Crucea - Dacia Mircea Vodă 4-1 (din etapa a 12-a); în Seria Sud - Sport Prim Oltina - AS Pelinu Gold 2019 2-5 (din etapa a 9-a).
Clasamente:


Liga a 4-a (seniori): 1. Agigea - 43p, 2. Fântânele - 42p, 3. Năvodari - 42p, 4. Albeşti - 40p, 5. Cumpăna - 37p, 6. Techirghiol - 33p, 7. Lipniţa Carvăn - 30p, 8. Portul - 30p, 9. Tuzla - 29p, 10. Băneasa - 24p, 11. Kogălniceanu - 23p, 12. Ovidiu - 23p, 13. Eforie - 23p, 14. Axiopolis II - 22p, 15. Valu lui Traian - 17p, 16. Poarta Albă - 15p, 17. Pecineaga - 15p, 18. Emaus - 0p.


Liga a 4-a (juniori): 1. Năvodari - 57p, 2. Techirghiol - 47p, 3. Axiopolis II - 47p, 4. Portul - 46p, 5. Valu lui Traian - 43p, 6. Poarta Albă - 35p, 7. Kogălniceanu - 30p, 8. Băneasa - 27p, 9. Tuzla - 26p, 10. Fântânele - 23p, 11. Emaus - 22p, 12. Albeşti - 22p, 13. Eforie - 19p, 14. Cumpăna - 17p, 15. Agigea - 13p, 16. Ovidiu - 10p, 17. Pecineaga - 10p, 18. Lipniţa Carvăn - 1p.


Liga a 5-a, Seria Nord: 1. Peştera - 34p, 2. Crucea - 30p, 3. Corbu - 28p, 4. Nicolae Bălcescu - 28p, 5. Săcele - 26p, 6. Castelu - 25p, 7. Mircea Vodă - 22p, 8. Siliştea - 22p, 9. Murfatlar - 19p, 10. Târguşor - 18p, 11. Tortoman - 17p, 12. Ciobanu - 15p, 13. Lumina - 15p, 14. Mihai Viteazu - 7p, 15. Corbu 2019 - 3p.


Liga a 5-a, Seria Sud: 1. Pelinu Gold 2019 - 34p, 2. Ion Corvin - 34p, 3. Rasova - 33p, 4. Cobadin - 31p, 5. Negru Vodă - 30p, 6. Oltina - 29p, 7. Comana - 29p, 8. Mereni - 21p, 9. Săgeata Stejaru 2019 - 21p, 10. Olimpia - 21p, 11. Viişoara - 15p, 12. Poseidon Limanu II - 10p, 13. Chirnogeni - 10p, 14. AS Kinder - 9p, 15. Topraisar - 9p, 16. Pelinu 2016 - 8p.


Liga a 6-a: 1. Cuza Vodă - 33p, 2. Adamclisi - 32p, 3. Cobadin II - 28p, 4. Medgidia II - 27p, 5. Independenţa - 22p, 6. Ghindăreşti - 19p, 7. Seimeni - 18p, 8. Amzacea - 16p, 9. Gârliciu - 15p, 10. Cochirleni - 14p, 11. Pantelimon - 13p, 12. Bărăganu - 10p, 13. Viişoara - 9p, 14. Ostrov - 9p.


Citește și:

Decizie a Asociaţiei Judeţene de Fotbal Constanţa cu privire la Ligile a 4-a, a 5-a şi a 6-a
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii