Ziua Dobrogei, 139 ani
14 noiembrie 1878 - 14 noiembrie 2017
17:24 20 10 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Aleşii locali şi-au împărţit şcolile, grădiniţele şi liceele din Constanţa. Iată lista completă! (document)

ro

29 Apr, 2017 00:00 4570 Marime text
În şedinţa ordinară a Consiliului Local Municipal Constanţa din 27 aprilie, aleşii locali au votat proiectul de hotărâre privind desemnarea reprezentanţilor CLM în consiliile de administraţie şi comisiile pentru evaluarea şi asigurarea calităţii în unităţile de învăţământ din municipiul Constanţa.
 
„Luând în considerare necesitatea completării componenţei consiliilor de administraţie ale unităţilor de învăţământ preuniversitar din municipiul Constanţa, precum şi adresa Inspectoratului Şcolar Judeţean Constanţa prin care s-a transmis numărul de membri din consiliile de administraţie din unităţile de învăţământ preuniversitar de stat; având în vedere prevederile art. 96, alin. 1, 2 şi 6 din Legea nr. 1/2011 a Educaţiei naţionale, modificată, ale art. 11, alin. 4, lit. e din Ordonanţa de Urgenţă nr. 75/2005 privind asigurarea calităţii în educaţie, precum şi ale Ordinului Ministrului nr. 3160/2017 pentru modificarea şi completarea Metodologiei-cadru de organizare şi funcţionare a consiliului de administraţie din unităţile de învăţământ preuniversitar, aprobată prin Ordinul ministrului Educaţiei naţionale nr. 4619/2014; în conformitate cu dispoziţiile art. 44, alin. 1 din Legea nr. 215/2001 privind administraţia publică locală, republicată cu modificările şi completările ulterioare, se supune dezbaterii în plenul Consiliului Local proiectul de hotărâre privind desemnarea reprezentanţilor Consiliului Local al municipiului Constanţa în consiliile de administraţie şi comisiile pentru evaluarea şi asigurarea calităţii în unităţile de învăţământ preuniversitar din municipiul Constanţa“, se precizează în referatul proiectului de hotărâre.
 
Iată lista aleşilor locali şi a unităţilor şcolare din ale căror consilii de administraţie fac parte:
 
Cristian Marius Andreiaş va face parte din CA-urile următoarele unităţi de învăţământ: Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 51, Şcoala Gimnazială nr. 33 „Anghel Saligny“, Grădiniţa cu Program Normal nr. 40, Colegiul Comercial „Carol I“, Club Sportiv Şcolar nr. 1, Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Cuvios Dionisie Exiguul“, Grădiniţa cu Program Normal „Roboţel“, Grădiniţa cu Program Normal nr. 27, Şcoala Gimnazială nr, 40 „Aurel Vlaicu“, Grădiniţa „Tom şi Jerry Junior“.
 
Mihaela Andrei - Grădiniţa cu Program Normal „Zubeyde Hanim“, Grădiniţa cu Program Normal „Tom Degeţel“, Grădiniţa cu Program Prelungit „Azur“, Şcoala Gimnazială nr. 12 „B.P. Hasdeu“, Şcoala Gimnazială nr. 3 „Ciprian Porumbescu“, Colegiul Tehnic de Marină „Alexandru Ioan Cuza“, Grădiniţa „Adia Kindengarden“, Şcoala Gimnazială „Spectrum“.
 
Adriana Arghirescu - Grădiniţa cu Program Prelungit „Gulliver“, Grădiniţa cu Program Prelungit „Căsuţa de turtă dulce“, Şcoala Gimnazială nr 33 „Anghel Saligny“, Grădiniţa cu Program Normal nr. 40, Liceul Teoretic „George Călinescu“, Colegiul Comercial „Carol I“, Liceul Tehnologic „Concord“, Şcoala Primară „Champions for Life“, Grădiniţa „La nouvelle generation“.
 
Mărioara Cojoc - Grădiniţa cu Program Prelungit „Amicii“, Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 53, Şcoala Gimnazială nr. 39 „Nicolae Tonitza“, Şcoala Gimnazială nr. 3 „Ciprian Porumbescu“, Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân“, Şcoala Gimnazială nr. 28 „Dan Barbilian“, Colegiul Tehnic „Energetic“ Constanţa.
 
Costin Valeriu Avătavului - Grădiniţa cu Program Normal „Zubeyde Hanim“, Grădiniţa cu Program Normal „Tom Degeţel“, Liceul Teoretic „Educational Center“, Şcoala Gimnazială nr. 12 „B.P. Hasdeu“, Şcoala Gimnazială nr. 11 „Dr. Constantin Angelescu“, Grădiniţa cu Program Normal nr. 23, Colegiul Naţional de Arte „Regina Maria“, Şcoala Gimnazială „Wilhelm Moldovan“.
 
Victor Constantin - Grădiniţa cu Program Prelungit „Norocel“, Grădiniţa cu Program Normal nr. 26, Liceul Teoretic „Traian“ Constanţa, Şcoala Gimnazială nr. 28 „Dan Barbilian“, Şcoala Gimnazială nr. 37, Şcoala Gimnazială nr. 22 „I.C. Brătianu“ Colegiul Tehnic „Tomis“, Şcoala Postliceală „Gaudeamus“, Şcoala Postliceală „Sfântul Theodor“.
 
Secil Givan Cantaragiu - Grădiniţa cu Program Prelungit „Lumea Poveştilor“, Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 10, Şcoala Gimnazială nr. 38 „Dimitrie Cantemir“, Şcoala Gimnazială nr. 43 „Ferdinand“, Grădiniţa cu Program Normal nr. 30, Colegiul Naţional „Mihai Eminescu“, Şcoala Gimnazială nr. 2, Grădiniţa cu Program Normal nr. 16, Colegiul Tehnic „Vasile Pârvan“, Şcoala Gimnazială nr. 19, Grădiniţa cu Program Normal nr. 34, Grădiniţa „Gamex“, Şcoala Primară „Noua generaţie“.
 
Irinela Nicolae - Şcoala Gimnazială nr. 23 „Constantin Brâncoveanu“, Grădiniţa cu Program Normal „Mica sirenă“, Grădiniţa cu Program Normal „Delfinul“, Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân“, Colegiul Tehnic „Pontica“, Şcoala Gimnazială nr. 38 „Dimitrie Cantemir“, Şcoala Gimnazială nr. 29 „Mihai Viteazu“, Şcoala Gimnazială nr. 39 „Nicolae Tonitza“, Şcoala Gimnazială nr. 24 „Ion Jalea“, Grădiniţa cu Program Normal nr. 24, Colegiul Naţional „Mihai Eminescu“, Şcoala Gimnazială nr. 2, Grădiniţa cu Program Normal nr. 16.
 
Horia Marius Căliminte - Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 2, Grădiniţa cu Program Normal nr. 29, Şcoala Gimnazială nr. 30 „Gheorghe Ţiţeica“, Grădiniţa cu Program Normal „Hansel şi Gretel“, Şcoala Gimnazială nr. 22 „I.C.Brătianu“, Şcoala Postliceală „Fortuna“, Şcoala Gimnazială nr. 17 „Ion Minulescu“, Grădiniţa cu Program Normal „Abracadabra“, Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart“, Grădiniţa cu Program Normal nr. 37.
 
Dede Perodin - Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 33, Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 42, Grădiniţa cu Program Normal nr. 22, Şcoala Gimnazială nr. 29 „Mihai Viteazul“, Colegiul Naţional de Arte „Regina Maria“, Şcoala Gimnazială nr. 10 „Mihail Koiciu“, Grădiniţa cu Program Normal nr. 35, Liceul Tehnologic „Ioan N. Roman“.
 
Aurelian Marius Marin - Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 44, Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 45, Şcoala Gimnazială nr. 24 „Ion Jalea“, Grădiniţa cu Program Normal nr. 24, Colegiul Naţional „Mihai Eminescu“, Şcoala Gimnazială nr. 2, Grădiniţa cu Program Normal nr. 16, Liceul Tehnologic „Gheorghe Duca“, Şcoala Gimnazială „Marin Sorescu“, Liceul Tehnologic „Lucian Blaga“.
 
Mircea Dobre - Grădiniţa cu Program Prelungit „Lumea Copiilor“, Grădiniţa cu Program nr. 57, Şcoala Gimnazială nr. 30 „Gheorghe Ţiţeica“, Grădiniţa cu Program Normal „Hensel şi Gretel“, Şcoala Gimnazială nr. 17 „Ion Minulescu“, Grădiniţa cu Program Normal „Abracadabra“.
 
Cătălin Florin Papuc - Liceul Tehnologic „Ioan N. Roman“, Grădiniţa cu Program nr. 6, Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart“, Grădiniţa cu Program Normal nr. 37, Liceul Tehnologic „C.A. Rosetti“, Grădiniţa „Rosetti“, Liceul Tehnologic „Gheorghe Miron Costin“, Liceul Tehnologic „Lucian Blaga“, Şcoala Postliceală „Pro Scientia“.
 
Cristina Andeea Văsii - Liceul Tehnologic „C.A. Rosetti“, Grădiniţa „Rosetti“, Liceul Tehnologic „Gheorghe Duca“, Şcoala Gimnazială „Marin Sorescu“, Şcoala Gimnazială nr. 7 Şcoala Postliceală „Henri Coandă“, Şcoala Gimnazială nr. 12 „B.P. Hasdeu“, Liceul Teoretic „Ovdius“, Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 8, Şcoala Gimnazială nr. 30 „Gheorghe Ţiţeica“, Grădiniţa cu Program Normal „Hansel şi Gretel“.
 
Teodor Partichi - Colegiul Tehnic „Vasile Pârvan“, Şcoala Gimnazială nr. 19, Grădiniţa cu Program Normal nr. 34, Liceul Tehnologic „Spiru Haret“, Liceul „Omnia“, Grădiniţa cu Program Prelungit „Lumea Poveştilor“, Şcoala Gimnazială nr. 23 „Constantin Brâncoveanu“, Grădiniţa cu Program Normal „Mica Sirenă“, Grădiniţa cu Program Prelungit „Mugurel“, Colegiul Tehnic „Vasile Pârvan“, Şcoala Gimnazială nr. 19, Grădiniţa cu Program Normal nr. 34, Liceul Teoretc „George Emil Palade“.
 
Gabriel Valentin Pârvulescu - Şcoala Gimnazială nr. 10 „Mihail Koiciu“, Grădiniţa cu Program Normal nr. 35, Şcoala Gimnazială nr. 37, Şcoala Gimnazială „Grigore Antipa“, Grădiniţa cu Program Normal nr. 38, Liceul Teoretic Internaţional de Informatică, Şcoala Gimnazială nr. 29 „Mihai Viteazul“, Colegiul Tehnic „Tomis“.
 
Raluca Andreea Trandafir - Şcoala Gimnazială nr. 40 „Aurel Vlaicu“, Şcoala Gimnazială nr. 43 „Ferdinand“, Grădiniţa cu Program Normal nr. 30, Şcoala Gimnazială nr. 14, Grădiniţa cu Program Normal nr. 39, Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân“, Colegiul Naţional de Arte „Regina Maria“, Liceul Tehnologic „Dimitrie Leonida“.
 
Romeo Caius Rizeanu - Şcoala Gimnazială nr. 37, Şcoala Gimnazială „Grigore Antipa“, Şcoala Gimnazială nr. 14, Grădiniţa cu Program Normal nr. 39, Grădiniţa „Mini London“, Şcoala Primară „Colibri“, Grădiniţa „Colibri“, Liceul Teoretic „George Emil Palade“, Colegiul Naţional Pedagogic „Constantin Brătescu“, Grădiniţa cu Program Normal de Aplicaţie Constanţa, Liceul Tehnologic de Electrotehnică şi Telecomunicaţii Constanţa.
 
Răzvan Ionuţ Florea - Club Sportiv Şcolar nr. 1, Liceul cu Program Sportiv „Nicolae Rotaru“, Şcoala Gimnazială nr. 8, Grădiniţa cu Program Prelungit „Amicii“, Grădiniţa cu Program Prelungit „Dumbrava minunată“, Şcoala Gimnazială nr. 24 „Ion Jalea“, Grădiniţa cu Program Normal nr. 24.
 
George Andrei Popescu - Liceul Tehnologic „Virgil Madgearu“, Liceul cu Program Sportiv „Nicolae Rotaru“, Şcoala Gimnazială nr. 16 „Marin Ionescu Dobrogianu“, Grădiniţa cu Program Normal „Năsturel“, Grădiniţa cu Program Prelungit „Kity Bity“, Liceul Teoretic „Traian“, Colegiul Naţional Pedagogic „Constantin Brătescu“, Grădiniţa cu Program Normal de Aplicaţie Constanţa, Liceul Tehnologic „Dimitrie Leonida“.
 
Ioan Solomon - Liceul Teoretic „Traian“, Şcoala Gimnazială nr. 39 „Nicoale Tonitza“, Şcoala Gimnazială nr. 16 „Marin Ionescu Dobrogianu“, Grădiniţa cu Program Normal „Năsturel“, Grădiniţa cu Program Prelungit „Green Land“, Grădiniţa cu Program Prelungit „Perluţele mării“, Liceul Tehnologic „Virgil Magdearu“, Liceul Teoretic „George Călinescu“, Liceul Teoretic „Decebal“, Şcoala Gimnazială „Dimitrie Ştiubei“, Grădiniţa cu Program Normal „Flipper“.
 
Cristian Mihăilescu - Şcoala Gimnazială nr. 5 „Nicolae Iorga“, Şcoala Gimnazială nr. 6 „Nicolae Titulescu“, Grădiniţa cu Program Normal „Căsuţa Poveştilor“, Grădiniţa cu Program Prelungit „Cip şi Dale“, Şcoala Gimnazială nr. 8, Grădiniţa „Hello Teddy“, Liceul Teoretic „Ovidius“, Liceul Teoretic „Decebal“, Şcoala Gimnazială „Dimitrie Ştiubei“, Grădiniţa cu Program Normal „Flipper“.
 
Cristian Tincu - Şcoala Gimnazială nr. 31, Grădiniţa cu Program Normal nr. 31, Şcoala Primară „Petre Ispirescu“, Grădiniţa cu Program Prelungit „Steluţele mării“, Grădiniţa cu Program Prelungit „Little Kids“, Liceul Teoretic „Decebal“, Şcoala Gimnazială „Dimitrie Ştiubei“, Grădiniţa cu Program Normal „Flipper“, Liceul cu Program Sportiv „Nicolae Rotaru“, Club Sportiv Şcolar nr. 1.
 
Alexandru Zabara - Şcoala Gimnazială nr. 7 „Remus Opreanu“, Grădiniţa „Santa Maria del Mar“, Şcolar „Sfinţii Martiri Brâncoveni“, Grădiniţa cu Program Prelungit „Comeniu“, Grădiniţa cu Program Prelungit „Piticot“, Şcoala Gimnazială nr. 5 „Nicolae Rotaru“, Şcoala Gimnazială nr. 6 „Nicolae Titulescu“, Grădiniţa cu Program Normal „Căsuţa Poveştilor“, Liceul Teoretic „Lucian Blaga“.
 
În secţiunea „Documente“ puteţi consulta lista consilierilor locali şi a unităţilor şcolare din ale căror consilii de administraţie fac parte.

Ti-a placut articolul?

Comentarii