15:15 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Etapa favorabila pentru CSM Medgidia

16 Feb, 2004 00:00 922 Marime text
Divizionara A de handbal masculin CSM Medgidia a trecut, sambata, fara probleme de CSM Adjud, intr-un meci din etapa a 14-a, prima a returului. Gruparea antrenata de Ion Craciun s-a impus cu 37-22, la capatul unui meci pe care l-a dominat pe aproape tot parcursul lui. Inceputul partidei a fost singurul moment cand scorul a fost echilibrat. Jucatorii nostri si-au intrat mai greu in ritm, cauza fiind vacanta prelungita, dar si frigul din sala. Oaspetii au condus o singura data, la 6-7, CSM si-a respectat statutul de lidera a clasamentului si pana la pauza avea un avans de sapte goluri (18-11). Repriza secunda a fost la discretia ei, jucand la spectacol, spre satisfactia celor aproape 150 de spectatori din tribune. Pentru CSM au marcat: Mustetea (7), Murtaza (7), Maftei (7), Cazan (5), Vranceanu (4), M. Marin (2), Prodan (2), Savenco (1), Bilal (1), Enescu (1). Cu acest rezultat echipa noastra ramane pe primul loc, cu 24 de puncte. Sansele la promovare au crescut considerabil deoarece una dintre contracandidate, Romvag Caracal, a pierdut in deplasare la CSS Sibiu (31-32). In etapa viitoare, CSM va sta.