Pentru perioada Paştelui
informaţii utile, tradiţii, program magazine
16:11 28 07 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

România întâlneşte Muntenegru, în septembrie 2016, în debutul campaniei de calificare la CM de fotbal 2018

ro

26 Jul, 2015 19:55 642 Marime text
 
România va debuta în grupa E a calificărilor pentru Campionatul Mondial 2018 pe teren propriu, contra Muntenegrului, și va încheia preliminariile în deplasare, cu Danemarca.
 
La tragerea la sorți a preliminariilor Campionatului Mondial 2018 din Rusia, ”tricolorii”, care au fost capi de serie, au picat în grupa E, alături de Danemarca, Polonia, Muntenegru, Armenia și Kazahstan.
 
UEFA a anunțat programul jocurilor din calificările CM:
 
4 septembrie 2016: Danemarca - Armenia, Kazahstan - Polonia (ora 19:00), România - Muntenegru (ora 21:45)
 
8 octombrie 2016: Armenia - România, Muntenegru - Kazahstan (ora 19:00), Polonia - Danemarca (ora 21:45)
 
11 octombrie 2016: Kazahstan - România (ora 19:00), Danemarca - Muntenegru, Polonia - Armenia (ora 21:45)
 
11 noiembrie 2016: Armenia - Muntenegru (ora 19:00), Danemarca - Kazahstan, România - Polonia (ora 21:45)
 
26 martie 2017: Armenia - Kazahstan (ora 19:00), Muntenegru - Polonia, România - Danemarca (ora 21:45)
 
10 iunie 2017: Kazahstan - Danemarca (ora 19:00), Muntenegru - Armenia, Polonia - România (ora 21:45)
 
1 septembrie 2017: Kazahstan - Danemarca (ora 19:00), Danemarca - Polonia, România - Armenia (ora 21:45)
 
4 septembrie 2017: Armenia - Danemarca (ora 19:00), Muntenegru - România, Polonia - Kazahstan (ora 21:45)
 
5 octombrie 2017: Armenia - Polonia (ora 19:00), Muntenegru - Danemarca, România - Kazahstan (ora 21:45)
 
8 octombrie 2017: Danemarca - România, Kazahstan - Armenia, Polonia - Muntenegru (ora 19:00)
 
Toate grupele de calificare la Campionatul Mondial sunt:
 
Grupa A: Olanda, Franța, Suedia, Bulgaria, Belarus, Luxemburg
 
Grupa B: Portugalia, Elveția, Ungaria, Feroe, Letonia, Andorra
 
Grupa C: Germania, Cehia, Irlanda de Nord, Norvegia, Azerbaijan, San Marino
 
Grupa D: Țara Galilor, Austria, Serbia, Irlanda, Moldova, Georgia
 
Grupa E: ROMÂNIA, Danemarca, Polonia, Muntenegru, Armenia, Kazahstan
 
Grupa F: Anglia, Slovacia, Scoția, Slovenia, Lituania, Malta
 
Grupa G: Spania, Italia, Albania, Israel, Macedonia, Liechtenstein
 
Grupa H: Belgia, Bosnia-Herțegovina, Grecia, Estonia, Cipru
 
Grupa I: Croația, Islanda, Ucraina, Turcia, Finlanda
 
Echipele de pe locurile 1 se vor califica direct la Campionatul Mondial, în timp ce 8 din selecționatele de pe locurile secunde vor disputa un baraj în dublă manșă.
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii