19:31 10 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Luptătorii de la Oyama Karate Constanța au obținut 11 medalii la Campionatul Balcanic de Karate Kyokushin (GALERIE FOTO)

01 Apr, 2022 00:00 3733 Marime text

• Nivelul tehnic al întrecerii a fost unul ridicat.

La ediția a opta a Campionatului Balcanic de Karate Kyokushin, întrecere care s-a disputat în Serbia, la Belgrad, au participat și membri ai clubului Oyama Karate Constanța.

Nivelul tehnic al întrecerii a fost unul ridicat, iar, grație unor evoluții deosebite, luptătorii care au reprezentat Oyama Karate Constanța (antrenori, Marius Burlacu și Lidia Dobrin) au obținut 11 medalii (trei de aur, șase de argint și două de bronz).

- Ștefan Ion - bronz la kumite.

Alexandru Moșoianu a ratat la mustață obținerea a încă unei medalii, clasându-se pe locul patru la kumite, după cum Radu Stoica s-a situat și el pe aceeași poziție la kata. Podiumul nu l-a prins nici Horia Teren, dar sportivul a dovedit reale calități în concurs. „A fost un campionat puternic, iar copiii au evoluat foarte bine“, a declarat Lidia Dobrin.

Sursa foto: Facebook (Marius Burlacu)

Sunni Mustafa, de la Oyama Karate Constanța, a urcat pe podium la Campionatul European (GALERIE FOTO)