Ziua Dobrogei, 139 ani
14 noiembrie 1878 - 14 noiembrie 2017
20:08 17 10 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Începe mâine Turneul „Dolphin Cup“, pe terenurile Academiei Hagi

ro

16 Jun, 2016 10:27 934 Marime text
Întrecerile ediției a VI-a a turneului „Dolphin Cup” se va disputa, în perioada 17-19 iunie, pe terenurile Academiei de Fotbal „Gheorghe Hagi“. Competiția se va desfășura pe patru categorii de vârstă (2005, 2006, 2007 și 2008) și reunește la start câte opt echipe pe fiecare categorie în parte.

Componența grupelor este următoarea: categoria 2005 - grupa A - Academia Hagi (antrenor, Florin Burcea), Kids Severin, LPS Mircea Eliade, Zimbru Chișinău; grupa B - Prosport Focșani, Kinder Brăila, Colțea Brașov, Atletic Junior Călărași; categoria 2006 - grupa A: Academia Hagi (antrenor, Mihai Stere), Zimbru Chișinău, Viitorul Bacău, Colțea Brașov; grupa B - CSM Focșani, Isport Vâlcea, Viitorul Argeș, Sporting Bacău; categoria 2007 - grupa A - Academia Hagi (antrenor, Ciprian Micu), Școala Dani Coman, Kinder Târgoviște, Kinder Brăila; grupa B - Zimbru Chișinău, Viitorul Bacău, Oțelul Galați, Champions București; categoria 2008: grupa A - Academia Hagi (antrenor, Ștefan Sandu), Champions București, Colțea Brașov, Isport Vâlcea; grupa B - Zimbru Chișinău, Sporting Bacău, Oțelul Galați, Prosport Focșani.

În prima zi de competiţie, vineri, 17 iunie, se dispută meciurile:

Categoria 2005

ora 8.00 Kids Severin – Zimbru Chișinău (Grupa A)
ora 10.00 ACADEMIA HAGI – LPS Mircea Eliade (Grupa A)
ora 11.00 Prosport Focșani – Atletic Junior Călărași (Grupa B)
ora 12.00 Kinder Brăila – Colțea Brașov (Grupa B)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 17.40 Zimbru Chișinău – LPS Mircea Eliade (Grupa A)
ora 18.40 Kids Severin – ACADEMIA HAGI (Grupa A)
ora 19.40 Atletic Junior Călărași – Colțea Brașov (Grupa B)
ora 20.40 Prosport Focșani – Kinder Brăila (Grupa B)

Categoria 2006

ora 8.00 Zimbru Chișinău – Viitorul Bacău (Grupa A)
ora 10.00 ACADEMIA HAGI – Colțea Brașov (Grupa A)
ora 11.00 Isport Vâlcea – Sporting Bacău (Grupa B)
ora 12.00 CSM Focșani – Viitorul Argeș (Grupa B)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 17.40 ACADEMIA HAGI – Viitorul Bacău (Grupa A)
ora 18.40 Zimbru Chișinău – Colțea Brașov (Grupa A)
ora 19.40 CSM Focșani – Sporting Bacău (Grupa B)
ora 20.40 Isport Vâlcea – Viitorul Argeș (Grupa B)

Categoria 2007

ora 8.30 Zimbru Chișinău – Champions București (Grupa B)
ora 9.10 ACADEMIA HAGI – Kinder Brăila (Grupa A)
ora 10.00 Viitorul Bacău – Oțelul Galați (Grupa B)
ora 9.10 Școala Dani Coman – Kinder Târgoviște (Grupa A)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.00 Champions București – Oțelul Galați (Grupa B)
ora 16.00 Kinder Brăila – Kinder Târgoviște (Grupa A)
ora 16.50 ACADEMIA HAGI – Școala Dani Coman (Grupa A)
ora 17.40 Zimbru Chișinău – Viitorul Bacău (Grupa B)

Categoria 2008

ora 9.20 Sporting Bacău – Oțelul Galați (Grupa B)
ora 10.10 ACADEMIA HAGI – Colțea Brașov (Grupa A)
ora 11.00 Prosport Focșani – Zimbru Chișinău (Grupa B)
ora 11.50 Champions București – Isport Vâlcea (Grupa A)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.50 Sporting Bacău – Zimbru Chișinău (Grupa B)
ora 17.40 Champions București – Colțea Brașov (Grupa A)
ora 18.30 Prosport Focșani – Oțelul Galați (Grupa B)
ora 19.20 ACADEMIA HAGI – Isport Vâlcea (Grupa A)

Sursa foto: Academia Hagi 

Ti-a placut articolul?

Comentarii