Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
00:21 20 05 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Începe, la complexul Academiei Hagi, de la Ovidiu, ediția a şaptea a turneului „Dolphin Cup“

ro

16 May, 2019 14:25 479 Marime text
De vineri și până duminică, în Complexul Academiei Hagi, de la Ovidiu, se vor disputa confruntările celei de-a 7-a ediții a turneului "Dolphin Cup".

În acest weekend sunt programate disputele categoriilor 2007 și 2008, urmând ca în intervalul 24 - 26 mai să se dispute confruntările categoriei 2006, iar în intervalul 14 - 16 iunie să se joace partidele categoriilor 2009, 2010 și 2011.

Categoriile 2007 și 2008 adună împreună la start 18 echipe, împărțite în două grupe, astfel:

Categoria 2007
Grupa A: Academia Hagi, FCSB, Prosport Academy București, Luceafărul Tr. Severin;
Grupa B: New Stars București, Corona Brașov, LPS Suceava, Interstar Sibiu.

Categoria 2008
Grupa A: Academia Hagi, Zimbru Chișinău, Poli Iași, Interstar Sibiu, Prosport Academy București;
Grupa B: Corona Brașov, FCSB, LPS Vaslui, Dani Coman Pitești, Stars Brăila.


Program Categoria 2007 - Dolphin Cup 2019
Vineri, 17 mai 2019:
ora 9.00 Academia Hagi - Luceafărul Tr. Severin (Grupa A)
ora 9.00 New Stars București -  Interstar Sibiu (Grupa B)
ora 10.00 FCSB - Prosport Academy (Grupa A)
ora 10.00 Corona Brașov - LPS Suceava (Grupa B)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.00 Academia Hagi - Prosport Academy (Grupa A)
ora 16.00 New Stars București - LPS Suceava (Grupa B)
ora 17.00 FCSB - Luceafărul Tr. Severin (Grupa A)
ora 17.00 Corona Brașov - Interstar Sibiu (Grupa B)

Sâmbătă, 18 mai 2019:
ora 9.00 Academia Hagi - FCSB (Grupa A)
ora 9.00 New Stars București - Corona Brașov (Grupa B)
ora 10.00 Prosport Academy - Luceafărul Tr. Severin (Grupa A)
ora 10.00 LPS Suceava - Interstar Sibiu (Grupa B)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.00 Semifinala 1: 1A - 2B
ora 16.00 Semifinala 2: 2A - 1B
ora 17.00 Locurile 5-8: 3A - 4B
ora 17.00 Locurile 5-8: 4A - 3B

Duminică, 19 mai 2019:
ora 11.00 Locurile 7-8
ora 11.00 Locurile 5-6
ora 13.00 Finala mică
ora 13.00 Finala MARE


Program Categoria 2008 - Dolphin Cup 2019
Vineri, 17 mai 2019:
ora 11.00 Zimbru Chișinău - Prosport Academy (Grupa A)
ora 11.00 FCSB - Stars Brăila (Grupa B)
ora 12.00 Poli Iași - Interstar Sibiu (Grupa A)
ora 12.00 LPS Vaslui - Dani Coman (Grupa B)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 18.00 Prosport Academy - Poli Iași (Grupa A)
ora 18.00 Stars Brăila - LPS Vaslui (Grupa B)
ora 19.00 Academia Hagi - Zimbru Chișinău (Grupa A)
ora 19.00 Corona Brașov - FCSB (Grupa B)

Sâmbătă, 18 mai 2019:
ora 11.00 Poli Iași - Academia Hagi (Grupa A)
ora 11.00 LPS Vaslui - Corona Brașov (Grupa B)
ora 12.00 Interstar Sibiu - Prosport Academy (Grupa A)
ora 12.00 Dani Coman - Stars Brăila (Grupa B)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 18.00 Academia Hagi - Interstar Sibiu (Grupa A)
ora 18.00 Corona Brașov - Dani Coman (Grupa B)
ora 19.00 Zimbru Chișinău - Poli Iași (Grupa A)
ora 19.00 FCSB - LPS Vaslui (Grupa B)

Duminică, 19 mai 2019:
ora 9.00 Interstar Sibiu - Zimbru Chișinău (Grupa A)
ora 9.00 Dani Coman - FCSB (Grupa B)
ora 10.00 Prosport Academy - Academia Hagi (Grupa A)
ora 10.00 Stars Brăila - Corona Brașov (Grupa B)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 12.00 Locurile 9-10
ora 12.00 Locurile 7-8
ora 14.00 Locurile 5-6
ora 14.00 Finala mică
ora 14.00 Finala MARE

Lotul Academiei Hagi 2007, care participă la Dolphin Cup 2019: Andrei Maer, Edgar Cadar, Alexandru Micu - portari; Matei Nanciu, Raul Cornei, Ștefan Beu, Mihai Iliescu, Paris Tănase, Cristian Sima, Mateo Manea, Iustin Doicaru, Ianis Pârvu, Ianis Popa, Dragoș Rîpeanu, Vlad Leontescu, Mario Racoviță, Eduard Belecciu, Ayan Matei - jucători de câmp. Antrenor: Stere Banoti. Director coordonator: Mihai Stere.

Lotul Academiei Hagi 2008, care participă la Dolphin Cup 2019: Valentin Frățilă, Ionuț Sonel - portari; Paul Trofimov, Toma Bituleanu, Costyn Gheorghe, Iustin Frunză, Darius Dragomir, Kevin Tînjală, Marius Puiu, Alexandru Dimcică, Andrei Lehăduș, Adrian Pascu, Patrick Nica, David Pătru, Antony Skaf, Alexandru Bunea, Eduard Nichifor, Gabriel Archip - jucători de câmp. Antrenor: Ciprian Micu. Director coordonator: Mihai Stere.

Sursa foto: Academia Hagi

Ti-a placut articolul?

Comentarii