Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
05:00 25 09 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul 2006 și Cautis București 2007 au câștigat Dolphin Cup 2018!

ro

21 May, 2018 09:35 1656 Marime text
Duminică s-au încheiat, pe terenurile Complexului Sportiv al Academiei Hagi, întrecerile celei de-a șasea ediții a competiției "Dolphin Cup" la categoriile 2006 și 2007. Laureatele acestui an au fost FC Viitorul 2006 și Cautis București 2007.

FC Viitorul 2006 a câștigat la pas finala disputată în compania echipei Prosport Academy 2006 (5-0), în timp ce Cautis București 2007 a triumfat după ce a dispus în ultimul act de New Stars București 2007 (4-1).

Organizatorii au oferit și câteva premii speciale, decernate astfel:

Categoria 2006
Cel mai bun portar: Iustin Chirilă (Interstar Sibiu)
Cel mai bun jucător: Luca Băsceanu (FC Viitorul)
Golgeter: Enes Sali (FC Viitorul)

Categoria 2007
Cel mai bun portar: Dragoș Enache (Prosport Focșani)
Cel mai bun jucător: Robert Necșulescu (Cautis București)
Golgeter: Luca Bărbulescu (New Stars București)

Rezultate Categoria 2006 - Dolphin Cup 2018
Vineri, 18 mai 2018:
ora 9.00 FC Viitorul - Zimbru Chișinău 4-1 (Grupa A) - au marcat: Sali, Băsceanu, Gică, Ciucă
ora 9.00 CSM Focșani - Isport Rm. Vâlcea 1-0 (Grupa B)
ora 10.00 Prosport Academy - Luceafărul Brăila 5-0 (Grupa A)
ora 10.00 CSA Steaua - Corona Brașov 4-3 (Grupa B)
ora 11.00 Victoria Delta Tulcea - Interstar Sibiu 1-7 (Grupa A)
ora 11.00 New Stars București - Kinder Târgoviște 1-1 (Grupa B)
ora 12.00 FC Viitorul - Prosport Academy 5-1 (Grupa A) - au marcat: Sali 2, Băsceanu, Poturlu, Gordin
ora 12.00 CSM Focșani - CSA Steaua 3-3 (Grupa B)
---------------------------------------------------
ora 15.00 Luceafărul Brăila - Victoria Delta Tulcea 1-4 (Grupa A)
ora 15.00 Corona Brașov - New Stars București 2-3 (Grupa B)
ora 16.00 Zimbru Chișinău - Interstar Sibiu 4-2 (Grupa A)
ora 16.00 Isport Rm. Vâlcea - Kinder Târgoviște 3-1 (Grupa B)
ora 17.00 Victoria Delta Tulcea - FC Viitorul 1-6 (Grupa A) - au marcat: Sali 4, Tudor, Poturlu
ora 17.00 New Stars București - CSM Focșani 1-4 (Grupa B)
ora 18.00 Interstar Sibiu - Luceafărul Brăila 6-0 (Grupa A)
ora 18.00 Kinder Târgoviște - Corona Brașov 2-3 (Grupa B)
ora 19.00 Prosport Academy - Zimbru Chișinău 4-2 (Grupa A)
ora 19.00 CSA Steaua - Isport Rm. Vâlcea 3-1 (Grupa B)

Sâmbătă, 19 mai 2018:
ora 9.00 Zimbru Chișinău - Luceafărul Brăila 5-1 (Grupa A)
ora 9.00 Isport Rm. Vâlcea - Corona Brașov 1-7 (Grupa B)
ora 10.00 FC Viitorul - Interstar Sibiu 1-1 (Grupa A) - a marcat: Raftu
ora 10.00 CSM Focșani - Kinder Târgoviște 2-2 (Grupa B)
ora 11.00 Prosport Academy - Victoria Delta Tulcea 4-1 (Grupa A)
ora 11.00 CSA Steaua - New Stars București 3-0 (Grupa B)
---------------------------------------------------
ora 16.00 Luceafărul Brăila - FC Viitorul 1-6 (Grupa A) - au marcat: Sali 3, Băsceanu, Tudor, Gică
ora 16.00 Corona Brașov - CSM Focșani 1-1 (Grupa B)
ora 17.00 Interstar Sibiu - Prosport Academy 1-4 (Grupa A)
ora 17.00 Kinder Târgoviște - CSA Steaua 1-4 (Grupa B)
ora 18.00 Victoria Delta Tulcea - Zimbru Chișinău 2-2 (Grupa A)
ora 18.00 New Stars București - Isport Rm. Vâlcea 3-1 (Grupa B)
Clasament final Grupa A: 1.FC Viitorul 13p, 2.Prosport Academy 12p, 3.Zimbru Chișinău 7p, 4.Interstar Sibiu 7p, 5.Victoria Delta Tulcea 4p, 6.Luceafărul Brăila 0p.
Clasament final Grupa B: 1.CSA Steaua 13p, 2.CSM Focșani 9p, 3.New Stars București 7p, 4.Corona Brașov 7p, 5.Isport Rm. Vâlcea 3p, 6.Kinder Târgoviște 2p.

Duminică, 20 mai 2018:
ora 9.00 Locurile 11-12: Luceafărul Brăila (6A) - Kinder Târgoviște (6B) 4-3
ora 9.00 Locurile 9-10: Victoria Delta Tulcea (5A) - Isport Rm. Vâlcea (5B) 4-3
ora 10.00 Semifinala 1: FC Viitorul (1A) - CSM Focșani (2B) 5-0 - au marcat: Băsceanu 2, Poturlu, Tudor, Dragnea
ora 10.00 Semifinala 2: Prosport Academy (2A) - CSA Steaua (1B) 1-0
ora 11.00 Locurile 7-8: Interstar Sibiu (4A) - New Stars București (4B) 1-3
ora 11.00 Locurile 5-6: Zimbru Chișinău (3A) - Corona Brașov (3B) 1-2
---------------------------------------------------
ora 15.00 Finala mică: CSM Focșani - CSA Steaua 1-0
ora 15.00 Finala MARE: FC Viitorul - Prosport Academy 5-0 (Sali, Băsceanu,  Poturlu, Gică, Raftu)

Rezultate Categoria 2007 - Dolphin Cup 2018
Vineri, 18 mai 2018:
ora 9.00 Dinamo București - Interstar Sibiu 1-4 (Grupa A)
ora 9.00 Inizio București - Luceafărul Brăila 3-1 (Grupa B)
ora 10.00 New Stars București - Ilie Oană 8-0 (Grupa A)
ora 10.00 Concordia Chiajna - Cautis București 0-4 (Grupa B)
ora 11.00 Prosport Focșani - FC Viitorul 2-1 (Grupa A) - a marcat: Băncilă
ora 11.00 FCSB - Zimbru Chișinău 1-1 (Grupa B)
ora 12.00 Dinamo București - New Stars București 4-3 (Grupa A)
ora 12.00 Inizio București - Concordia Chiajna 1-3 (Grupa B)
---------------------------------------------------
ora 15.00 Interstar Sibiu - FC Viitorul 4-2 (Grupa A) - au marcat: Băncilă, Cornei
ora 15.00 Luceafărul Brăila - Zimbru Chișinău 2-5 (Grupa B)
ora 16.00 Ilie Oană - Prosport Focșani 0-5 (Grupa A)
ora 16.00 Cautis București - FCSB 5-0 (Grupa B)
ora 17.00 New Stars București - Interstar Sibiu 6-0 (Grupa A)
ora 17.00 Concordia Chiajna - Luceafărul Brăila 3-2 (Grupa B)
ora 18.00 FC Viitorul - Ilie Oană 8-1 (Grupa A) - au marcat: Tănase 3, Pătru 2, Miriță, Iliescu, Sima
ora 18.00 Zimbru Chișinău - Cautis București 0-4 (Grupa B)
ora 19.00 Prosport Focșani - Dinamo București 1-3 (Grupa A)
ora 19.00 FCSB - Inizio București 2-2 (Grupa B)
Sâmbătă, 19 mai 2018:
ora 9.00 Interstar Sibiu - Ilie Oană 4-2 (Grupa A)
ora 9.00 Luceafărul Brăila - Cautis București 0-3 (Grupa B)
ora 10.00 Dinamo București - FC Viitorul 0-2 (Grupa A) - au marcat: Băncilă, Roman
ora 10.00 Inizio București - Zimbru Chișinău 1-3 (Grupa B)
ora 11.00 New Stars București - Prosport Focșani 8-0 (Grupa A)
ora 11.00 Concordia Chiajna - FCSB 6-2 (Grupa B)
---------------------------------------------------
ora 16.00 Ilie Oană - Dinamo București 1-9 (Grupa A)
ora 16.00 Cautis București - Inizio București 6-0 (Grupa B)
ora 17.00 FC Viitorul - New Stars București 3-0 (Grupa A) - au marcat: Băncilă 2, Tănase
ora 17.00 Zimbru Chișinău - Concordia Chiajna 1-4 (Grupa B)
ora 18.00 Prosport Focșani - Interstar Sibiu 5-2 (Grupa A)
ora 18.00 FCSB - Luceafărul Brăila 1-2 (Grupa B)
Clasament final Grupa A: 1.New Stars București 9p, 2.FC Viitorul 9p, 3.Dinamo București 9p, 4.Interstar Sibiu 9p, 5.Prosport Focșani 9p, 6.Ilie Oană 0p. Pentru stabilirea ierarhiei Grupei A s-au luat în calcul strict rezultatele directe obținute între echipele aflate la egalitate de puncte (New Star București, FC Viitorul, Dinamo București, Interstar Sibiu și Prosport Focșani), scăzându-se rezultatele obținute de toate aceste echipe contra formației Ilie Oană. În urma rezultatelor directe, toate cele cinci echipe au acumulat câte 6 puncte, departajarea între ele făcându-se pe baza golaverajului în urma rezultatelor directe. Astfel, a rezultat următoarea ierarhie: 1.New Star București 6p (golaveraj: 15-7), 2.FC Viitorul 6p (golaveraj: 8-6), 3.Dinamo București 6p (golaveraj: 8-10), 4.Interstar Sibiu 6p (golaveraj: 10-14), 5.Prosport Focșani 6p (golaveraj: 8-12).
Clasament final Grupa B: 1.Cautis București 15p, 2.Concordia Chiajna 12p, 3.Zimbru Chișinău 7p, 4.Inizio București 4p, 5.Luceafărul Brăila 3p, 6.FCSB 2p.

Duminică, 20 mai 2018:
ora 9.00 Locurile 11-12: Ilie Oană (6A) - FCSB (6B) 0-6
ora 9.00 Locurile 9-10: Prosport Focșani (5A) - Luceafărul Brăila (5B) 5-2
ora 10.00 Semifinala 1: New Star București (1A) - Concordia Chiajna 2-0 (2B) 2-0
ora 10.00 Semifinala 2: FC Viitorul (2A) - Cautis București (1B) 1-6
ora 11.00 Locurile 7-8: Interstar Sibiu (4A) - Inizio București (4B) 6-1
ora 11.00 Locurile 5-6: Dinamo București (3A) - Zimbru Chișinău (3B) 1-0
---------------------------------------------------
ora 15.00 Finala mică: FC Viitorul - Concordia Chiajna 2-1 (Pătru, Lehăduș)
ora 15.00 Finala MARE: New Stars București - Cautis București 1-4

Lotul Academiei Hagi 2006, care a participat la Dolphin Cup 2018: Alberto Cimpoeșu, Rafael Munteanu - portari; Cosmin Irimia, Mario Dudu, Cătălin Cusmenco, Alexandru Mititelu, Albert Ciucă, David Poturlu, Mario Raftu, Ramon Giurgiu, Alessio Tudor, Luca Băsceanu, Eduard Gordin, Sergiu Gică, Enes Sali, Rareș Dragnea, Ionuț Cercel - jucători de câmp. Antrenor: Stelian Caluda. Director coordonator: Mihai Stere.

Lotul Academiei Hagi 2007, care a participat la Dolphin Cup 2018: Andrei Maer, Edgar Cadar - portari; Ștefan Beu, Matei Nanciu, Sebastian Stoenciu, Darius Dragomir, Dragoș Rîpeanu, Mihai Iliescu, Eduard Belecciu, Mario Roman, David Pătru, Raul Cornei, Paris Tănase, Ianis Popa, Cristi Sima, Darius Băncilă, Andrei Lehăduș, Antonio Miriță - jucători de câmp. Antrenor: Florin Burcea. Director coordonator: Mihai Stere.

Sursă foto şi text: FC Viitorul

Ti-a placut articolul?

Comentarii